II LO w olimpiadach centralnych

W tym roku żadne liceum z Raciborza nie znalazło się na liście rankingowej najlepszych szkół w województwie, ale wkrótce uczniowie II LO mogą ten fakt zmienić.KINGA MARCINKOWSKA – FINALISTKĄ OLIMPIADY POLONISTYCZNEJKinga Marcinkowska (zdj.1.) z klasy III h II Liceum Ogólnokształcącego (op. Herbert Dengel) zakwalifikowała się do zawodów centralnych (III stopień) Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Na drodze do tytułu finalistki Kinga skutecznie pokonywała kolejne progi trudności, będąc ocenianą przez pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – członków komisji okręgowej Olimpiady:

– praca teoretycznoliteracka nt. roli odbiorcy w dziele literackim,

– rozprawka interpretacyjna o tzw. twórczości okolicznościowej w literaturze polskiej,

– test z nauki o języku.

W ostatniej fazie zawodów wojewódzkich (10 II br., UŚ Katowice) Kinga znakomicie obroniła pracę z pierwszego etapu.

Tytuł finalistki daje Jej – jak mówi – nie tylko ogromną satysfakcję, ale także praktyczne korzyści:

– matura z języka polskiego zaliczona na poziomie rozszerzonym na 100%,

– indeks na polonistykę i kierunki pokrewne w wybranej uczelni.

Ale to nie koniec intelektualnej przygody Kingi z literaturą i językiem polskim. Przed nią zmagania o tytuł laureatki Olimpiady, które odbędą się w kwietniu br. w Warszawie.

Oczywiście, trzymajmy kciuki.

/HD/


Olga Sulicz (zdj.2.)z kl. III A zakwalifikowała się do etapu centralnego XXXVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. 27.01.br. w Katowicach miały miejsce eliminacje okręgowe. Olga, uzyskując 88p na 100, zajęła pierwsze miejsce na tym etapie i pokonała 19 pozostałych uczestników eliminacji. Wraz z nią 7 osób zostało wyróżnionych możliwością startu w etapie centralnym. Nauczycielem języka rosyjskiego Olgi jest Pani mgr Krystyna Sordyl.

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanego startu w eliminacjach centralnych.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here