Prawo i Sprawiedliwość wybrało władze okręgowe

W ubiegłą sobotę okazała aula kampusu Akademii Ekonomicznej w Rybniku przyjęła delegatów na I Zjazd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Pośród delegatów i zaproszonych gości nie zabrakło raciborzan.

Na 24 lutego wyznaczono termin I Okręgowego Zjazdu Prawa i Sprawiedliwości. Już od godziny 9.00 zaczęli się pojawiać delegaci oraz zaproszeni goście – parlamentarzyści, prezydenci i burmistrzowie, starostowie i samorządowcy z całego okręgu wyborczego, związani z PiS.Uczestnicy I Okręgowego Zjazdu PiS


Zebranie otworzył poseł Grzegorz Janik, dotychczas pełniący obowiązki pełnomocnika okręgowego. Wyjaśnił zebranym przyczyny zjazdu. W ubiegłym roku w strukturze organizacyjnej PiS zaszły zmiany. Zarządy regionalne, obejmujące swym zasięgiem obszary całych województw, zastąpiły mniejsze zarządy okręgowe pokrywające się terytorialnie z okręgami w wyborach do Sejmu (oprócz Raciborza w skład naszego okręgu wchodzą m.in. Rybnik, Wodzisław Śl., Żory, Jastrzębie Zdr., Mikołów). – Chcemy realizować hasło „Bliżej ludzi” i stąd te zmiany – dodał w swoim wystąpieniu wiceminister zdrowia Bolesław Piecha.


Po części oficjalnej odbyła się część zamknięta, w trakcie której wybierano przewodniczącego Zarządu Okręgowego, wiceprzewodniczących oraz członków zarządu. O funkcje przewodniczącego ubiegał się poseł Grzegorz Janik, który w głosowaniu tajnym uzyskał 80 głosów za oraz 9 głosów przeciw i tym samym został wybrany na tę funkcję. O funkcję wiceprzewodniczącego starało się dwóch parlamentarzystów: Izabela Kloc i Bolesław Piecha. Ostatecznie wiceprzewodniczącym został Bolesław Piecha, uzyskując 82 głosów za oraz 3 przeciw. Członkami zarządu okręgowego z Raciborza zostali radni rady miasta Katarzyna Dutkiewicz i Tomasz Kusy.Członkowie nowego Zarządu Okręgowego PiS


Raciborski PiS w ubiegłych wyborach samorządowych uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w okręgu. Wprowadził swojego kandydata na prezydenta do drugiej tury, a z list Prawa i Sprawiedliwości w Raciborzu dostało się czterech radnych do Rady Miasta i pięciu radnych do Rady Powiatu Raciborskiego.


 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here