Program obchodów 40-lecia nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej

  1 stycznia br. minęło 40 lat od chwili, kiedy to Osiedle Fabryczne Kuźnia Raciborska uzyskało status miasta. Z tej okazji władze miasta oraz podległe władzom instytucje, a także organizacje pozarządowe przygotowały ramowy program obchodów tej ważnej rocznicy.

  Kwiecień
  * Ogłoszenie dla mieszkańców miasta konkursu fotograficznego oraz konkursu na najładniej ukwiecony balkon i najpiękniejszy przydomowy ogródek. Organizatorem jest kuźniańskie koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej.
  * 27 kwietnia (piątek) o godz. 17. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji odbędzie się refleksyjno-wspomnieniowe spotkanie głów i filarów miasta Kuźnia Raciborska. Organizatorem spotkania, podobnie jak wyżej wymienionych konkursów jest Koło TMZR.

  Maj
  * 24 maja odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej inż. Mieczysławowi Niteforowi – byłemu Naczelnemu Dyrektorowi Fabryki Obrabiarek „Rafamet”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci i wystawy pn. „Kuźnia Raciborska w dawnej fotografii”.

  - reklama -

  Czerwiec
  * Rodzinny festyn „Mama, Tata i Ja” – impreza z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem jest MOKSiR oraz miejski oddział TPD.

  Lipiec
  * Fotograficzna wystawa zatytułowana „W ogniu i w wodzie” obrazująca tragiczne wydarzenia pożaru z roku 1992 i powodzi z 1997. Miejscem ekspozycji będzie MOKSiR.
  * „Akcja Lato 2007” – oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży.

  Sierpień
  * „Akcja Lato 2007” – oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży.
  * 25 sierpnia – festyn rodzinny „Pożegnanie Lata”.

  Wrzesień
  * 8 września na stadionie w Kuźni Raciborskiej z okazji 60-lecia istnienia klubu sportowego odbędzie się spartakiada sportowa amatorów.

  Październik
  * Jesienne spotkania przy ognisku, z pieczonym ziemniakiem i kiełbasą

  Listopad
  * 11 listopada – narodowe obchody Święta Niepodległości. Tego dnia, jak co roku, przewidywany jest przemarsz ulicami miasta, złożenie kwiatów na Pomniku Zwycięstwa oraz msza św. za Ojczyznę.
  * Wieczór poetycko-literacki poświęcony twórczości o Kuźni Raciborskiej, połączony z otwarciem pokonkursowej wystawy fotograficznej w MOKSiR.

  Grudzień
  * Podsumowanie obchodów i konkursów 40-lecia miasta Kuźnia Raciborska. Organizator: Koło TMZR.
  * „Nasi artyści” – dziecięce występy na scenie MOKSiR-u.
  * 31 grudnia – sylwestrowe spotkanie mieszkańców na Placu Zwycięstwa.

  /Cnc/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here