Wyjedź na obozy ze sztuką i przygodą z Rosynantem

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT zaprasza dzieci, młodzież, studentów i osoby dorosłe na „Wakacje ze sztuką i przygodą”.

W tym roku Grupa Rosynant przygotowała 3 obozy artystyczno – przygodowe.
Są przeznaczone dla różnych grup wiekowych oraz zróżnicowane pod względem programu. Obozy realizowane przez stowarzyszenie od 2000 roku stwarzają możliwość połączenia aktywnego wypoczynku na łonie natury z uczestnictwem w warsztatach artystycznych wielorakiego rodzaju. Umożliwiają też spotkanie z niecodzienną wiedzą i sztuką oraz są ciekawą formą inwestycji we własny rozwój. Wyjątkową wagę przykładamy do kadry, którą stanowi zespół najlepszych instruktorów, trenerów i warsztatowców z całego kraju…


ZGRAJA


Dla najmłodszych uczestników (wiek szkoły podstawowej) przeznaczony jest 10 dniowy obóz ZGRAJA, który w tym roku odbędzie się w dniach 23 czerwca – 2 lipca. W tym roku ruszamy do LUTYNI – malutkiej miejscowości koło Lądka Zdrój na Ziemi Kłodzkiej.Program obozu obejmuje zarówno zwiedzania atrakcji turystycznych (Kopalnia Złota, Twierdza Kłodzka, Lądek Zdrój), jak i serię zajęć – warsztatów mających na celu wzrost kreatywności uczestników, ich rozwój osobisty i oczywiście dobra zabawę. Połączymy muzykę, plastykę i ruch sceniczny, wzbogacając całość w dużą ilość ruchu na świeżym powietrzu. Zajęcia poprowadzi Renata Mazur – specjalistka ze Szkoły Counsellingu Gestalt z Krakowa, która na co dzień prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego, treningi wrażliwości i ekspresji twórczej oraz szkolenia. Do naszego zespołu dołączyła w zeszłym roku, prowadząc zajęcia na Zgraji w Rozdzielu…


Miejscem zakwaterowania będzie kameralny pensjonat „Lech i Czech” (pokoje 2-5 osobowe z własnymi łazienkami).


Długość obozu (10 dni) jest optymalna długością obozu dla dzieci najmłodszych, które nie musza opuszczać domu i rodziców na zbyt długo. Lokalizacja w Ziemi Kłodzkiej pozwala z jednej strony na zupełna zmianę środowiska (góry), z drugiej zaś pozostaje w niewielkiej odległości od Raciborza co stwarza możliwość odwiedzin dziecka w sytuacji kiedy nie potrafiłoby sobie poradzić z tęsknotą za domem.


Koszt uczestnictwa w obozie (obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę instruktorów, przejazd, materiały do warsztatów i bilety) wynosi 685 zł.


ADAPCIAK


Adapciak jest obozem dla młodzieży w wieku licealnym i gimnazjalnym. Termin obozu to 23 lipca do 5 sierpnia br. Nasz sztandarowy obóz odbywa się na legendarnym ranchu kaszubskim „Przystanek Alaska” w maleńkiej miejscowości Gliśno Wielkie.Samo miejsce jest magiczne: 40 hektarów własnej przestrzeni, lasy, łąki oraz własne jezioro Kamieniczno – tworzą niezapomnianą i magiczną scenerię. Śpimy w oryginalnych domkach traperskich z drzewa i gliny, jemy i bawimy się w kilku przystosowanych do tego stodołach – klubie z kominkiem, videotece, klepisku do tańca.


No i co najważniejsze – przez dwa tygodnie, każdego dnia proponujemy uczestnikom różne warsztaty. W tym roku zapraszamy na zajęcia z improwizacji teatralnej, które poprowadzi Dorota Taterewicz z gdyńskiego teatru „Wybrzężak”, warsztaty cyrkowe i fire-show ze znanym już raciborzanom Zbyszkiem Lewandowskim – założycielem teatru ognia Maskon z Pakości, warsztaty rytmiczno – bębniarskie, które poprowadzi Michał „Robak” Fita (RCK + GR), warsztaty tańca eksperymentalnego z Magdaleną Przybysz z Eksperymentalnego Studia Tańca w Krakowie. Nowością będzie też interdyscyplinarny trening twórczości, który poprowadzi Renata Mazur z Centrum Consultingu Gestalt w Krakowie.
Nie obejdzie się też bez słynnego indiańskiego „szałasu pary”…


Koszt uczestnictwa w obozie (obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę instruktorów i ratownika WOPR, przejazd, materiały do warsztatów i bilety wstępów) wynosi 825 zł.


OBÓZ KONNY


Równolegle do obozu Adapciak, w tym samym miejscu i czasie odbywać się będzie także obóz konny. W programie zajęć dodatkowych (uczestnicy biorą udział także w warsztatach „adapciakowych”) znajduje się program jazdy konnej dostosowany do umiejętności, wieku i chęci uczestnika. Można tu zarówno stawiać pierwsze kroki w siodle jak i doskonalić swoje umiejętności jeździeckie oraz odbywać jazdy w pięknym i malowniczym terenie. Wszystkie lekcje jazdy odbywają się w trybie indywidualnym (każdy uczestnik ma w czasie zajęć „swojego” konia i instruktora).Koszt uczestnictwa w obozie konnym wynosi 1125 zł (wszystkie świadczenia obozu Adapciak + godzina jazdy konnej dziennie)


NATURA


Obóz, a właściwie polsko – niemiecko – ukraiński projekt „Natura”, realizowany we współpracy z fundacją PNWM (Polsko – Niemiecka Współpracy Młodzieży) odbędzie się w tym roku w dniach 5-18 sierpnia br. na ranchu kaszubskim „Przystanek Alaska”. W tym roku planujemy podniesienie wieku uczestników tego obozu i zapraszamy na niego osoby dorosłe…Dla nich też przygotowaliśmy program, na który składają się: warsztaty teatralne z Grażyną Tabor (reżyser teatru Tetraedr), warsztaty masażu, które poprowadzi fizjoterapeutka Dorota „Bosa” Tatarewicz, ćwiczenia Tai Chi (łagodna odmiana Yang), które poprowadzi Antoni Żoczek – właściciel rybnickiej Szkoły Tai Chi, trening twórczości z Renatą Mazur z Centrum Konsultingu Gestalt w Krakowie) oraz warsztaty rzeźbiarskie z Marcusem Sandnerem związanym z grupą twórców Lebensfluss e.V z Drezna. Nie zabraknie też indiańskiego szałasu pary i przygód wszelakich


Nie lada atrakcją będzie kuchnia, którą zajmie się Tadeusz Bylica – ogólnopolski autorytet w dziedzinie makrobiotyki, mistrz „kuchni 5 przemian”, bio-konsultant, jeden z założycieli słynnej Tęczowej Doliny (gospodarstwo w Beskidzie wyspowym promujące zdrowy tryb życia i prowadzące obozy makrobiotyczne, głodówki zdrowotne itp.).


Koszt uczestnictwa w obozie (obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd z i do Raciborza, materiały do warsztatów itp.) wynosi 825 zł.


INFORMACJE I ZAPISY NA OBOZY:


Szczegółowe informacje oraz dokumenty niezbędne do wyjazdu znaleźć można na naszej stronie internetowej www.rosynant.pl


Zapisy przyjmowane są przez Michała Fitę w godzinach 10.00 – 16.00 w Raciborskim Centum Kultury na ul. Chopina 21 (II pietro) – tel. 032 415 25 40


Po południu, w godzinach 16.00 – 20.00, dokumenty pobrać i złożyć można też w Domu Kultury „Strzecha” – w pubie & cafe „Koniec Świata” na ul. Londzina 38.


Przez cały dzień informacji udziela tez kierownik obozów – Dawid Wacławczyk, pod numerem telefonu 502 557 238. Mail: [email protected].


Stali uczestnicy obozów organizowanych przez GR i osoby, które zgłoszą się przed 1 maja mogą liczyć na zniżki.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here