Koncert Papieski

18 maja przypada 87. rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji zespoły Miraż i Irrealis przgotowały program słowno -muzyczny pt. „Piszę do ciebie ojcze”.

Koncert upamiętniający 87. rocznicę urodzin miał miejsce w kościele Matki Bożej, 17 maja, w przeddzień daty urodzin Jana Pawła II.


Dziś mija 87 rocznica urodzin Jana Pawła II.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Rzymie. Jego następca Benedykt XVI skorzystał z przysługującego mu prawa i przyspieszył rozpoczęcie procedury beatyfikacyjnej.


W drugą rocznicę śmierci papieża, w Rzymie odbyła się ceremonia zamknięcia diecezjalnego etapu w procesie beatyfikacyjnym papieża Polaka. Następnie, postulator procesu ksiądz Sławomir Oder, przekazał Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dokumenty złożone w 4 zalakowanych skrzyniach. Tym samym rozpoczął się drugi, tak zwany „rzymski etap” procesu beatyfikacyjnego.


Wczoraj w raciborskim sanktuarium Matki Bożej odbyła się msza o rychłą beatyfikację wielkiego Polaka, a po niej koncert przygotowany przez zespół „Miraż” z Młodzieżowego Domu Kultury i grupę „Irrealis” z Zespołu Szkół Mechanicznych.
Koncert rozpoczęły słowa „Czarnej Madonny”, później utalentowana wokalnie młodzież poprowadziła słuchaczy przez śpiewnik ulubionych pieśni Jana Pawła II. Nie zabrakło też ważnych i pięknych utworów z klasyki muzyki polskiej. Zachwycały utwory „Grajmy Panu” w interpretacji Ady Górki i zespołu oraz „Jaskółka” w wykonaniu Klaudii Stabik. Ogromne brawa zebrały Hania Hołek za „Modlitwę”, Agnieszka Busuleanu, Agnieszka Miśków i pozostałe solistki za swoje prezentacje. Zespół porywał do śpiewu przy wykonywaniu „Abba ojcze” i wzruszał smętnym „Góralu, czy ci nie żal”. Walory programu podnosiła profesjonalna prezentacja multimedialna uzupełniona słowem: listy młodzieży do Ojca Świętego.


To już 3 kolejny koncert „Mirażu” w Matce Bożej. Proboszcz parafii ks. Eugeniusz Dębicki (na zdj. niżej) nie krył zadowolenia, że spotkania śpiewającej młodzieży na stałe wpisały sie w kalendarz imprez parafialnych, ale ubolewał nad tym, że wielu raciborzan, którzy swoją obecnością w kościele mogli uczcić pamięć o wielkim rodaku, na koncert nie dotarło.


Koncert, który mieliśmy okazję wysłuchać, jest nie tylko wspomnieniem osoby Papieża Jana Pawła II, jest również żywym znakiem obecności jego wśród nas – podsumowuje ksiądz Roman Żłobicki z parafii Matki Bożej. Często nasza droga życia toczy się w różnych kierunkach. Nie zawsze ma określony cel czy sens, dlatego ważna jest pamięć o papieżu, który powtarzał, że człowiek jest drogą do spotkania z Chrystusem.
Koncert okraszony pięknymi, wymownymi słowami zadumy nad życiem ludzkim, w muzycznym echu, dał nam znowu motywację i pozytywny impuls do życia w prawdzie i w zgodzie z naszym sumieniem
.


/BSp/
Zobacz fotogalerię.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here