Festyn w parafii św. Mikołaja

W niedzielę 3 marca na ul. Kościelnej w Raciborzu odbył się doroczny festyn parafii św. Mikołaja z okazji 104 rocznicy konsekracji tej świątyni.W programie wystąpili: zespół muzyczno – wokalny KLEKS, zespół taneczny „Tworkowskie Dęby” pod. kier. Gabrieli Materzok, Ślązaczka Roku Teresa Gacka – ze Starej Wsi w odświętnym, stuletnim stroju śląskim swojej babci. Z ogromnym zainteresowaniem uczestnicy wysłuchali jej tekstów o przygodach podczas pielgrzymowania parafian ze św. Mikołaja na Górę św. Anny oraz o dawnych pracach i zwyczajach na ziemi raciborskiej w poszczególnych porach roku. Nie szczędzono też braw dzieciom z Przedszkola nr 3 przy ul. Kozielskiej, które zaprezentowały w gwarze śląskiej bajki: „O rybaku i złotej rybce” oraz „Czerwony Kapturek”.

Dla dzieci zorganizowano: Zgaduj zgadule pt. „Mój parafialny kościół”, konkursy na wierszyk i piosenkę, rysunkowy „kredą na betonie”, wyścigi na hulajnogach, koło szczęścia, czyli śląską ZUZKĘ z nagrodami, przejażdżki bryczką konną i na kucyku wokół kościoła. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa i stoisko z wypiekami domowymi prowadzone przez parafialny zespół CARITAS. Ciekawe konkurencje w konkursach rodzinnych obejmowały: naśladowanie głosów ptaków domowych, śpiewanie piosenek, najlepszy uśmiech,wiązanie krawatu i wbijanie gwoździ do pniaków.

Bogaty i atrakcyjny program festynu zakończył się zabawą taneczną do późnych godzin wieczornych.

Mimo niepewnej pogody frekwencja dopisała. Wydawało się, iż deszcz omija w tym dniu teren Starej Wsi i Proszowca.

Głównym organizatorem imprezy był długoletni proboszcz tej parafii ks. dziekan Reinhold Porwol, który 24 czerwca br. będzie obchodził 50 rocznicę święceń kapłańskich. Do przygotowań włączyli się aktywnie członkowie rady parafialnej i mieszkańcy ul. Kościelnej. Program festynu opracował i prowadził Krystian Niewrzoł.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here