Wybrzeże Kości Słoniowej w NSPJ

Głośno i kolorowo było podczas mszy, w której uczestniczył zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej.


15 czerwca w kościele NSPJ goście z Afryki, którzy przyjechali na zaproszenie ks. proboszcza Adama Rogalskiego i organizatorów VII Dni Księdza Stefana Pieczki, wspólnie modlili się z wiernymi parafii, a potem dali koncert muzyki gospel, zakończony pokazami etnicznych strojów, instrumentów i rytmów.

- reklama -


13 utalentowanych młodych ludzi przywiózł do Polski misjonarz o. Roman, który zaznaczył: „Nie każdy może pojechać do Afryki, nie każdy może wybrać się na misje, dlatego cząstka prawdziwej Afryki odwiedza kraje europejskie, również po to, by pokazać jak ogromne jest serce Jezusa, w którym jest miejsce na formułę tradycyjnej mszy i na żywiołową, spontaniczną modlitwę Murzynów.”
Wspaniałe głosy, oryginalnie rytmiczna choreografia złożyła się na fantastyczne widowisko.


Zobacz fotorelację.


Kapituła Medalu im. Księdza Prałata Stefana Pieczki, zaprasza na galę operetkowo-musikalową podczas, której zostaną wręczone medale im. Ks. Prałata Stefana Pieczki, „UNITAS IN VERITATE” (jedność w prawdzie). Wystąpią: Grażyna Jędrzejewska, Mieczysław Błaszczyk oraz Kwartet Bramy Morawskiej. Uroczystość będzie mieć miejsce 20 czerwca w RCK przy ulicy Chopina 21 o godz. 19.00.
Warto przypomnieć, że Kapitułę Medalu powołali w 2003 roku wychowankowie i przyjaciele ks. Stefana Pieczki: Jan Cieślak, Ryszard Frączek, ks. Ginter Kurowski, Janusz Nowak, Jolanta Rabczuk, Czesław Sepioło, Adam Szecówka, ks. Jan Szywalski, Roman Wielecki, ks. Marian Żagan. Skład członków Kapituły powiększa się o laureatów medalu, np. w zeszłym roku: Zygmunt Szkoc, Piotr Libera, ks. Bogdan Kicinger, Marta Niestrój, Helena i Stefan Maślanka.
Kapituła, przyznając nagrodę, chce docenić tych, którzy nie uciekając od współczesności mają odwagę szukać porozumienia, budować pomosty, wykraczać poza stereotypy i przyzwyczajenia.


Program obchodów VII Dni Ks. Stefana Pieczki

/BSp/


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here