Szczęśliwy powrót do IV ligi piłki nożnej

  Ostatnie spotkanie sezonu zadecydowało o awansie seniorów RTP „Unii” Racibórz do IV ligi. Remis wywalczony w Czyżowicach wystarczył do zajęcia I miejsca w III grupie ligi okręgowej.


  W tym spotkaniu wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. „Naprzód” Czyżowice – RTP „Unia” Racibórz 2:2 (2:2). Bramki dla Unii zdobyli w 35 min Jacek Selera i w 40 min Mariusz Frydryk. Początek meczu był obiecujący dla raciborskiej drużyny, która już w 2 min spotkania miała szansę na objęcie prowadzenia. Niestety rzutu karnego nie wykorzystał Mariusz Frydryk. Potem spełniło się stare piłkarskie porzekadło, o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Goście w ciągu dwóch minut strzelili Unii dwie bramki i sytuacja stała się bardzo trudna, tym bardziej, że wicelider LKS Krzyżanowice prowadził 1:0 z Płomieniem Połomia.  Najpierw padło wyrównanie w Krzyżnowicach, a potem w odstępie 5 min Unia zdołała strzelić dwa gole. W takiej sytuacji schodząc na przerwę raciborscy piłkarze mieli awans w kieszeni. Krzyżanowice ostatecznie pokonały Połomię 4:1 i zakończyły rozgrywki z dorobkiem 63 pkt podobnie jak raciborska drużyna, jednakże w bezpośrednich pojedynkach raciborzanie mieli korzystniejszy bilans i to „Unia” w przyszłym sezonie reprezentować będzie ziemię raciborską w IV lidze.

  W drugiej połowie spotkania przewaga „Unii” nie podlegala dyskusji, brakowało jednak skutecznego wykończenia ładnie konstruowanych akcji. Gospodarze grali bardzo defensywnie z nastawieniem na przeprowadzenie ewentualnej kontry. Raciborscy kibice raz tylko dostali „gęsiej skórki” kiedy to jeden z napastników drużyny „Naprzodu” znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Leszkiem Zającem, ale wystraszył się wychodzącego bramkarza i źle trafił piłkę.
  Wydaje się jednak, że stawka spotkania paraliżowała poczynania młodych zawodników raciborskiej drużyny, która nie ustrzegła się kilku poważnych błędów w obronie, co dwukrotnie wykorzystali goście.
  Drużyna RTP „UNIA” Racibórz rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Leszek Zając, Maciej Biegański, Grzegorz Gawron, Edward Kowalczyk, Dawid Fryt, Patryk Podstawka, Jacek Selera, Kamil Szewczyk, Dariusz Binek, Kamil Szałkowski, Mariusz Frydryk.
  Zawodnicy rezerwowi: Szymon Kubów, Adam Mużelak, Sebastian Tomasiak, Mirosław Pniewski, Stefan Posacki, Jarosław Rachwalski, Mateusz Młot.
  We wcześniejszych spotkaniach grali również Paweł Kopczyński, Piotr Sławik, Artur Potaczek, Wojciech Podolak. 


  /Piela/


  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here