Krystyna Klimaszewska laureatką Narcyza

Najbardziej zasłużone dla Śląska kobiety uhonorowano nagrodą Narcyza. Statuetkę odebrała również raciborzanka Krystyna Klimaszewska.

 Statuetka Narcyza jest wyrazem uznania dla kobiet – indywidualności, wyróżniających się w działalności zawodowej jak i społecznej.

Nagroda „Narcyz” została ustanowiona przez Zarząd Izby Przemysłowo – Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w roku 2002 i jest przyznawana przez Kapitułę składającą się z prezydentów miast Okręgu, laureatek poprzednich edycji oraz przedstawicieli mediów.


Każdego roku prestiżowe statuetki trafiają do rąk pań poświęcających się różnym dziedzinom życia: pracy w samorządzie, kulturze, biznesie.Krystyna Klimaszewska, raciborzanka, laureatka nagrody poświęciła się pracy społecznej na rzecz dzieci i rodziny oraz ochrony zdrowia. Jako prezes raciborskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci stara się prężnie kierować stowarzyszeniem, czego dowodem są powstające co roku nowe koła.Na co dzień jest pielęgniarką koordynującą w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Aktywnie działa poza godzinami pracy. Zainicjowała założenie koła diabetyków i koła stomików.  Koleżanki z pracy mówią o niej, że to niespożyty wulkan energii. Nigdy się nie męczy, nie rezygnuje z obranej drogi do celu. Gdy ją wyrzucają drzwiami, to wchodzi oknem – mówią, bo każde zadanie musi być doprowadzone do końca: od projektu po sprawozdanie. Nie ma dla niej rzeczy nie do wykonania. Przed przystąpieniem do realizacji zadań kluczowych organizuje spotkania robocze, pod czas których obowiązuje burza mózgów, by każdy miał szansę podzielić się swoją koncepcją lub swoimi wątpliwościami. Pani Krysia nie jest autokratyczna – oceniają ja koleżanki, przez to ma liczne grono współpracowników.


Jest organizatorką Raciborskich Dni Zdrowiakonferencji o prawach pacjenta. Ma tysiące pomysłów, którymi zaraża środowisko pielęgniarskie – mówią koleżanki i dodają, że jako szefowa jest świetnym negocjatorem. Zjednuje sobie ludzi do pracy, a jest bardzo pracowita i tego wymaga od innych. Poza tym cechuje ją odpowiedzialność. Bardzo dba o swój zespół.W tym roku do nagrody nominowano 14 pań. Laureatka z Raciborza mówi: Sama wiadomość, że zostałam nominowana, czyli moja działalność została zauważona, była ogromnym wyróżnieniem i prawdę mówiąc nie liczyłam na nagrodę. Jej przyznanie uważam za zaszczyt i cieszę się, że doceniane są działania na rzecz promocji zdrowia i wspomagania rodziny. Jestem szczęśliwa i czuję się zaszczycona znajdując się w gronie tak wspaniałych osób, które jednoczesnie pracując zawodowo, mogą i chcą udzielać się w samorządzie, społecznie, a tym samym „oddają same siebie” innym. Uważam, że Narcyz to jeden z elementów dostrzeżenia naszej działalności i jest promykiem nadziei na lepsze czasy dla kobiet.Oprócz Krystyny Klimaszewskiej Narcyzy 2007 otrzymały: Lidia Blazel-Marszolik dyrektor wielokrotnie nagradzanego chóru „Bel Canto”; E. Kazibut-Twórz naczelna Dziennika Zachodniego; Ewa Małecka-Tendera, rektor Śląskiej Akademii Medycznej; Maria Motyka zaangażowana w działalność społeczną oraz Maria Pańczyk – Pozdziej, dziennikarka, senator RP.


Barbara Sput


- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here