Przygotowania drużyny kobiet do gry w Ekstralidze

  Od 9 lipca trwają przygotowania kobiecej drużyny Unii do inauguracyjnego meczu w Ekstralidze, który unitki rozegrają 2 września o godz. 14.00 z Medykiem Konin.

  Stosunkowo późny termin rozpoczęcia rozgrywek Ekstraligi podyktowany jest meczami Mistrzostw Europy U-19 w Islandii (w reprezentacji Polski gra Kasia Krupa), które dziś się rozpoczynają oraz sierpniową Uniwersjadą w Tajlandii (5 unitek jest w ścisłej kadrze).
  W kobiecej drużynie trwa spory ruch transferowy, a ostateczną kadrę na sezon 2007/2008 trener Trawiński poda w najbliższych dniach. Unia pozyskała już obrończynię „Sparty” Lubliniec Agnieszkę Karcz i występującą na prawej stronie defensywy Kamilę Dardę z „Podgórza” Kraków (wcześniej w „Medyku” Konin) . W klubie trenują też trzy piłkarki z Kolbuszowej. W piątek na treningu ma się pojawić reprezentantka Polski Paulina Kawalec z AZS-u Biała Podlaska.

  Unitki trenują codziennie i rozgrywają mecze sparingowe. Już w najbliższą sobotę 21 lipca o godz. 11.00 zagrają z „Golem” Częstochowa przygotowującym się do występów w europejskich pucharach. Trener Trawiński ustalił już harmonogram sparingów, a będzie ich aż siedem. Z ciekawszych należy wymienić mecze z Medykiem Konin (5 sierpnia ) oraz mistrzem Polski AZS-em Wrocław (25 sierpnia). Dodatkowo od 18 do 25 sierpnia drużyna trenować będzie na obozie piłkarskim w Rudach Wielkich gdzie wykrystalizuje się ostateczna kadra na Ekstraligę.

  Czytaj też: Mecz RTP "Unia" w TVP Katowice

  A.N.


  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here