Wielka i bardzo miła siatkarska niespodzianka


Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w piłce siatkowej meżczyzn, tegoroczni podwójni triumfatorzy akademickich mistrzostw Polski, zdobyła brązowy medal na VII Akademickich Mistrzostwach Europy.

W turnieju rozegranym w dniach od 16 do 24 lipca w Rijece (Chorwacja) w meczu o III miejsce studenci raciborskiej PWSZ pokonali Hiszpanów z Uniwersytetu w Maladze 3:1.
Po wygraniu czterech spotkań grupowych z drużynami : TU München (Niemcy) 3:2, IUSM (Włochy) 3:0, University of Porto Sport Faculty (Portugalia) 3:0 i Sheffield Hallam University (Wielka Brytania) 3:1, w walce o ćwierćfinał raciborska drużyna zmierzyła się z silną ekipą Uniwersytetu z Czarnogóry. Mecz otwierający drogę do bezpośredniej walki o medale zakończył się wynikiem 3:1.

W kolejnym spotkaniu, którego stawką był awans do wielkiego finału Polacy przegrali, jak się okazało jedyny mecz w turnieju, z drużyną Sibirian Federal University z Rosji. W pięciosetowym, zaciętym pojedynku lepsi okazali się obdarzeni świetnymi warunkami fizycznymi Rosjanie.W tym przypadku porażka nie podcięła skrzydeł naszym siatkarzom w większości reprezentujacym II ligowy klub AZS – Rafako Racibórz, którzy na koniec spokojnie wygrali mecz o trzecie miejsce, a indywidualne wyróżnienie przypadło w udziale środkowemu AZS – Rafako Racibórz Miłoszowi Zniszczołowi, który został wybrany najlepszym blokującym mistrzostw.Zespół PWSZ w Raciborzu powadzony przez trenera Witolda Galińskiego występował w następującym składzie: Adam Barteczko, Adrian Sdebel, Artur Baca, Bartosz Buniak, Miłosz Zniszczoł, Radosław Łyczko, Witold Słanina (libero), Mariusz Jajus (kapitan), Aleksander Galiński oraz Mariusz Prudel.


Ostateczna klasyfikacja medalowa: I miejsce i złoty medal mistrzostw Europy – Gazi University (Turcja), srebrny medal Sibirian Federal University (Rosja) i III miejsce i brązowy medal Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu (Polska).


Z niecierpliwością oczekujemy na dobre ligowe występy naszych siatkarzy w sezonie 2007/2008, miejmy nadzieję, że wraz z Mariuszem Prudlem, który stanowi poważne wzmocnienie raciborskiej ekipy./Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here