Per Aspera ad Astra!!

To co było, jest i będzie… Rok harcerski podobnie do roku szkolnego rozwinął swe skrzydła na dobre. Mamy już za sobą wiele akcji harcerskich. Począwszy od Akcji naborowych w szkołach podstawowych, poprzez zbiórki, gry i wypady np:
Nasze środowisko harcerskie wzięło udział w VI Zlocie Okręgu Górnośląskiego, na którym harcerze okazali się najlepszą drużyną zlotową.
Nasze harcerki zorganizowały kurs zastępowych, na który przyjechały harcerki m .in z Tychów i Opola.
Harcerze (a dokładniej druhowie ze szkoły zastępowych „Szaniec”) w zeszły weekend wyjechali na wędrówkę po Jurę Krakowsko-Częstochowskiej, na której zamykali sezon nocowania pod namiotami.
Prócz tego oczywiście co tydzień odbywają sie zbiórki zastępów, drużyn i gromad zuchowych w całym mieście. Lecz tego nie sposób opisać, to trzeba przeżyć 🙂

Naszą nową formą służby jest współpraca z Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej. Włączyliśmy sie w akcje: „Podaruj Znicz na Kresy”, w szkołach w których działamy. Akcja ma na celu zachowanie pamięci o polskich grobach na kresach wschodnich. Znicze które zbierzemy zostaną zapalone w święto Wszystkich Świętych w powiecie Drohobyckim, przez księży z tamtejszej parafii.
Oczywiście przygotowujemy sie do kolejnych imprez, wyjazdów i gier, realizując tym samym motto krzyża harcerskiego:
Per Aspera, Ad Astra!

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here