Seminarium dot. klastrów (zmiana miejsca seminarium)

29 listopada w Hotelu Polonia (uwaga, nastąpiła zmiana miejsca konferencji)w Raciborzu o godz. 9.30 odbędzie się seminarium dotyczące klastrów i sektorowych sieci współpracy.Organizuje je konsorcjum SIECI wraz z raciborskim magistratem i starostwem.

Na całym świecie, także i w Polsce, firmy konkurujące ze sobą, decydują się na inicjowanie wspólnych działań, takich jak: wspólne występowanie w przetargach, wspólne dokonanie zakupów surowców i półproduktów, wspólne inicjowanie działań promocyjnych na skalę krajową i międzynarodową, a także wspólne organizowanie szkoleń dla pracowników. Dzięki wymianie informacji i dbaniu o wspólne interesy grupy, uczestnicy sieci współpracy i klastrów znacznie zyskali w ostatnich latach na rynku.

Jak zapowiadają organizatorzy w trakcie spotkania będzie można zapoznać się z korzyściami wynikającymi ze współpracy z innymi, dowiedzieć się więcej na temat juz istniejących przykładów w Polsce i w regionie, a także przedyskutować warunki utworzenia klastrów lub sieci współpracy na obszarze Powiatu Raciborskiego.

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here