Przyszła pora na halowe rozgrywki piłki nożnej kobiet

  1 grudnia w Raciborzu w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski zagrały juniorki U – 16 i niestety nie wypadły najlepiej.

  Dużo lepsze wieści przyszły z Głogówka i Opola gdzie rywalizowały juniorki U – 19 i seniorki.

  W tegorocznych rozgrywkach halowych Zarząd Klubu największą uwagę przywiązuje do występów seniorek, które bronią brązowego medalu Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet zdobytego przed rokiem. Na razie plan został wykonany i 2 grudnia w Opolu „Unia” pozostawiła w tyle drużyny ze Zgierza, Opola, Tomaszowa Mazowieckiego, Biedrzychowic i Lubina awansując do „pierwszej czwórki” w Polsce. Przed seniorkami „Unii” Racibórz turniej finałowy Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym” 15 grudnia w Sieradzu. Oprócz raciborskiej drużyny w turnieju zagrają : Medyk Konin, Gol Częstochowa i AZS PWSZ Biała Podlaska.
  W fazie grupowej opolskiego turnieju „Unia” pokonała kolejno Radan Zgierz 14:2, Ziemię Lubińska 8:4, Unię Opole 5:2. W meczu finałowym zawodniczki RTP „Unia” pokonały drużynę Rolnik Biedrzychowice 4:1. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Marta Sęga, a tytuł króla strzelców przypadł w udziale Patrycji Wiśniewskiej, która strzeliła 7 bramek.
  „Unia” zagrała dwoma podstawowymi czwórkami. W bramce zagrały Daria Antończyk i Dorota Wilk. W pierwszej czwórce : Marta Sęga, Daria Kasperska, Paulina Rytwińska i Anna Sznyrowska w drugiej : Patrycja Wiśniewska, Paulina Kawalec, Kamila Darda i Katarzyna Krupa. Na boisku pojawiły się również : Patrycja Rżany, Magdalena Koziura, Agnieszka Różkowska, Natalia Surma i wracająca po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Hania Konsek.


  Znamy już kolejność meczów w turnieju finałowym. Pierwszy mecz rozegrają Gol Częstochowa i AZS PWSZ Biała Podlaska, później RTP „Unia” Racibórz zagra z KKPK „Medyk” Konin. W trzecim meczu Gol Częstochowa zmierzy się z Medykiem Konin, a potem „Unia” Racibórz z drużyną AZS PWSZ Biała Podlaska. Ostatnie dwa spotkania rozegrają Medyk Konin z AZS PWSZ Biała Podlaska i RTP „Unia” Racibórz z drużyną Gol Częstochowa. Dla raciborskiej drużyny to raczej optymalny rozkład gier tym bardziej, że pierwsze spotkanie zagrają z najsilniejszą drużyną, a potem przed kolejnym swoim meczem raciborzanki będą znać wynik meczu pomiędzy Koninem i Częstochową. Remigiusz Trawiński nastawia zespół na twardą walkę o pierwsze miejsce i złoty medal Halowych Mistrzostw Polski.


  W rozegranym tydzień wcześniej w Głogówku  turnieju eliminacyjnym juniorki U – 19 w fazie grupowej pokonały Piast Brzeg 6:0 i Czarne Sosnowiec 4:3, później w półfinale gładko wygrały 6:1 z drużyną MUKS Gogolin, aby ostatecznie zająć drugie miejsce po porażce z Unią Opole 1:4. W raciborskiej „Unii” zagrały : Monika Więzik Katarzyna Krupa, Natalia Surma, Kinga Bandych, Magdalena Koziura, Małgorzata Polnik, Roksana Dziadek, Aneta Przepióra, Paula Śliwa. Niestety awans do turnieju finałowego wywalczyła tylko drużyna, która zajeła pierwsze miejsce w turnieju.  Najmłodsze dziewczęta grające w półfinale U – 16 nie radziły sobie ze starszymi o dwa trzy lata przeciwniczkami i przegrały dwa mecze. W pierwszym uległy drużynie KKS Zabrze 0:5, a w drugim przegrały z późniejszymni zwyciężczyniami turnieju drużyną Rolnika Biedrzychowice 0:8. W spotkaniu ze Spartakusem Chorzów odnotowały remis 1:1 i ostatecznie zajęły czwarte miejsce.  W drużynie prowadzonej przez dwie Darie Kasperską i Antończyk występowały : Sandra Szkurłat,  Elżbieta Zygla, Aleksandra Reżny, Dżesika Janik, Karolina Babiniec, Daria Materzok, Julia Klinik, Judyta Zisch, Katarzyna Hauk, Ewelina Jureczko


  /Piela/

  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here