W Raciborzu zapaśnicy „klasycy” walczyli w Drużynowych Mistrzostwach Polski

Jednej wygranej walki zabrakło zawodnikom MKZ „Unia” Racibórz do zdobycia tytułu drużynowych Wicemistrzów Polski. Złoto dla zapaśników AKS Piotrków Trybunalski.

W turnieju, który odbył się 2 grudnia na hali przy pl Jagiełły wzięły udział cztery drużyny reprezentujące następujące kluby : RCSZ "Olimpijczyk" Radom, AKS Piotrków Trybunalski, MLKS "Agros" Żary i MKZ "Unia: Racibórz.
Nielicznie zgromadzeni kibice a także sławy polskich zapasów Andrzej Supron i obecny trener zapaśniczej kadry Polski Ryszard Wolny z przyjemnością oglądnęli siedem meczów zapaśniczych stojących na dobrym poziomie.
Rozgrywanie drużynowych Mistrzostw Polski w systemie ligi bądź turniejowym to próba powrotu do dobrej tradycji sprzed kilku lat. Tegoroczna mało liczna obsada raciborskiego turnieju wynikała przede wszystkim z ograniczenia wprowadzonego przez PZZ zakładającego, że zawodnik w danym sezonie może rywalizować "w drużynówce" tylko w jednej federacji zapaśniczej w Europie, a powszechnie znanym jest fakt, iż polscy zapaśnicy często walczą w klubowej rywalizacji w Niemczech.


Najmłodsza i niestety występująca w niepełnym składzie drużyna MKZ "Unia" Racibórz (nieobsadzona najlżesza kat. wagowa) w pierwszym meczu zmierzyła się z drużyną AKS Piotrków Trybunalski i ulegla 5:2. W tym meczu swoje walki dla raciborskiej "Unii" wygrali : w kat. 60 kg Bartosz Sikora i w kat. 66 kg Piotr Żurawik.

W kolejnym meczu było lepiej , bo oprócz Bartosza Sikory swoje walki wygrali w kat. 74 kg Krzysztof Kowalski i w kat. 120 kg Kamil Błoński.

W ostatnim meczu wygranym przez zapaśniów "Unii" z MLKS "Agros"Żary 4:3 punktowali : w kat. 60 kg Bartosz Sikora, 66 kg Piotr Żurawik, 74 kg Krzysztof Kowalski i w kat. 84 kg Wacław Siorak.Przewodniczący ligi zapaśniczej (odpowiadający za rywalizację drużynową) w Polskim Związku Zapaśniczym raciborzanin Grzegorz Pieronkiewicz jest dobrej myśli i uważa, że systematyczne działanie przywróci z czasem świetność rywalizacji o tutuł Drużynowego Mistrza Polski w zapasach w stylu klasycznym.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here