Raciborski beniaminek na III miejscu w Ekstralidze piłki nożnej kobiet

Kobieca drużyna RTP „Unii” Racibórz, debiutująca w Ekstralidze, przed rundą wiosenną zachowuje szanse na medal Mistrzostw Polski.

Po rundzie jesiennej "Unia" zajmuje III miejsce w ligowej tabeli z nadzieją na utrzymanie tej pozycji do końca rozgrywek i zdobycie pierwszego w historii klubu medalu Mistrzostw Polski seniorek na otwartych boiskach.
Zadanie nie będzie łatwe ponieważ dwie pierwsze drużyny w zasadzie są poza zasięgiem (AZS Wrocław 25 pkt, Medyk Konin 22 pkt), pozostaje zatem walka o brąz, a tu bardzo trudnym przeciwnikiem będzie Gol Częstochowa, który podobnie jak "Unia" ma po rundzie jesiennej 13 pkt, ale w bezpośrednich pojedynkach ustępuje raciborskiej "Unii". Dotychczas w rozgrywkach Ekstraligi RTP "Unia" Racibórz odniosła 3 zwycięstwa, 3 razy przegrywała i 4 razy zanotowała remis.Jesienią wszystko rozpoczęło się od spotkania z Medykiem Konin, przegranego "u siebie" 1:3 (0:2). Pierwszą bramkę dla "Unii" w Ekstralidze zdobyła Paulina Rytwińska debiutująca w barwach raciborskiego zespołu.Następny mecz drużyna "Unii" rozegrała w Częstochowie wygrywając pewnie 3:0 (2:0), a gole zdobyły: Anna Sznyrowska dwa i Patrycja Rżany. W trzecim meczu zawodniczki reprezentujące Racibórz musiały uznać wyższość wrocławskiego AZS – u w stosunku 0:2 (0:1). Kolejne cztery spotkania to remisy. Najpierw z AZS PWSZ Biała Podlaska 1:1 (prowadzenie "Unii" do przerwy po golu Patrycji Wiśniewskiej), potem z Czarnymi Sosnowiec i Medykiem Konin 0:0 i na koniec 2:2 z Golem Częstochowa, po dwóch golach Anny Sznyrowskiej. Ostatnie dwa "jesienne" mecze to dwa zwycięstwa, "u siebie" z AZS PWSZ Biała Podlaska 4:0 (2:0) po golach Patrycji Wiśniewskiej, Anny Sznyrowskiej i dwóch trafieniach Marty Sęgi z rzutów karnych, i "na wyjeździe" z Czarnymi Sosnowiec 2:1 (1:0) po golach Anny Sznyrowskiej i Patrycji Wiśniewskiej.We wszystkich meczach rundy jesiennej w drużynie "Unii" wystapiły : Daria Antończyk, Daria Kasperska, Paulina Kawalec, Patrycja Wiśniewska, Anna Sznyrowska, Paulina Rytwińska, Marta Sęga.
Oprócz nich grały : Izabela Doleżych, Natalia Surma, Agnieszka Różkowska, Katarzyna Krupa, Kinga Bandych, Magdalena Koziura i Magdalena Gonsior. Kontuzje leczyły : Hania Konsek, Anna Kowal, Marlena Janeczek, Monika Marczak.
W sezonie 2007/2008 w drużynie "Unii" debiutowały: Paulina Rytwińska, Kamila Darda, Paulina Kawalec, Dorota Wilk, Patrycja Rżany, Renata Luberda i Roksana Dziadek.


Pierwszy mecz w ligowej rundzie wiosennej zawodniczki RTP "Unia" Racibórz rozegrają przed własną publicznością z Medykiem Konin. Na wiosnę "Unię" czeka jeszcze zaległy mecz w 1/8 Pucharu Polski z Podgórzem Kraków.
Na koniec ta "najważniejsza" dla trenerów, zawodniczek i kibiców tabela Ekstraligi piłki nożnej kobiet (po rundzie jesiennej). Trener a zarazem Prezes RTP Remigiusz Trawiński nie miałby nic przeciwko temu, aby kolejność miejsc została zachowana po zakończeniu wiosennych rozgrywek.
1. AZS Wrocław 10 m, 25 pkt, 8 zwycięstw, 1 remis, 1porażka, bramki 26 : 5,
2. Medyk Konin 10 m, 22 pkt, 7 zwycięstw, 1 remis, 2 porazki, bramki 26 : 10,
3. RTP  "Unia" Racibórz 10 m, 13 pkt, 3 zwycięstwa, 4 remisy, 3 porażki, bramki 13 : 10,
4. Gol Częstochowa 10 m, 13 pkt, 4 zwycięstwa, 1 remis, 5 porażek, bramki 27 : 23,
5. Czarni Sosnowiec 10 m, 8 pkt, 2 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek, bramki 5 : 28,
6. AZS PWSZ Biała Podlaska 10 m,  3 pkt, 0 zwycięstw, 3 remisy, 7 porażek, bramki 4 : 25.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here