Raciborska Orkiestra Świątecznej Pomocy

13 stycznia Racibórz weźmie udział w XVI finale WOŚP. Zobacz wideo.Zbiórka krwi:

- reklama -

9.00 – 14.00 – przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa

15.00 -18.00 – w Domu Kultury „Strzecha”

Organizator: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

 

Program imprezy – Dom Kultury „Strzecha”, ul. Londzina 38

15.00 – „Niech Nas Usłyszą" – premiera filmu i pokaz bębniarski w wykonaniu uczestników projektu „Nie siedź na ławce” prowadzonego przez Michała Fitę /Grupa Rosynant

15.30 – zespół „Tres” /pop-rock, Racibórz/

16.00 – zespół „Folkoperacja” /folk-funk, Istebna/, który powstał jako reaktywacja zespołu Beskid Folk Bend, który rozpadł się w 2002 roku. Rok później wokalista i skrzypek, góral z czeskiego Zaolzia – Bogdan Bartnicki, gitarzysta Wojtek Zubrzycki oraz perkusista Piotr Kohut postanowili wznowić działalność zespołu ożywiając go nowym składem i zmienionym brzmieniem.Wcześniej zespół grał skoczny folk wywodzący się z beskidzkiej muzyki góralskiej. Teraźniejsze brzmienie zespołu uzupełniły rockowe aranżacje, rytmy reggae, funky, nastrojowe, jazzowe utwory. Zamiast kontrabasu pojawiła się gitara basowa na której gra Martin Wałach z Jaworzynki. Folkoperacja jest zespołem, który nie przerabia góralskich standardów, ale zajmuje się własną twórczością. Teksty piosenek oraz linie melodyczne utworów pisze perkusista Piotrek Kohut, natomiast aranżacje to wspólna praca wszystkich członków zespołu. Repertuar FOLKOPERACJI to także znane na Podbeskidziu utwory góralskie „Ciymno nocka”, „Pój tu Maryna”. W kwietniu 2006 roku do zespołu dołączyła wokalistka i akordeonistka Iza Mytnik, wprowadzając do zespołu jeszcze pełniejsze i ciekawsze brzmienie. Folkoperacja to młodzi ludzie pełni pasji i entuzjazmu, chcący się rozwijać i grać koncerty dla szerokiej publiczności. Koncerty z ich udziałem to duża dawka pozytywnej energii i dobrej zabawy, a połączenie góralskiego folkloru, rocka i jazzu to ciekawa i miła dla ucha „folkowa operacja”.

 

 

17.00 – ZMIANA – zespół „Beltaine” /muzyka irlandzka, Katowice/ + zespół tańca „Glendaluogh” /taniec irlandzki, Katowice/

 

 

„Beltaine” to jeden z najlepszych w Polsce, folkowych zespołów muzycznych, którego inspiracją jest muzyka Irlandii, Szkocji i Bretanii. Powstało w 2002 r. w Katowicach. W 2004 wydali swój debiutancki album Rockhill, który zdobył nagrodę Wirtualne Gęśle w internetowym głosowaniu na najlepszą folkową płytę roku 2004. Grupa jest współorganizatorem kilku imprez celtyckich, m.in. Irlandzkiej Majówki oraz Festiwalu Kultury Celtyckiej "Zamek" w Będzinie. Skład: Łukasz "Coolesh" Kulesza (gitara akustyczna),Grzegorz "Hoody" Chudy (akordeon, flety, tin whistle, low whistle, wokal, łyżki, bombarda), Adam Romański (skrzypce, bodhran, darabuka, klawisze), Bartłomiej Dudek (gitara basowa), Jan Gałczewski (mandolina, gitara elektryczna, dudy gaita, bodhran, buzuki irlandzkie, harmonijka ustna), Jan Kubek (cajon, djembe, darabuka, tabla, instrumenty perkusyjne), Mateusz "Maths" Sopata (perkusja).

 

18.00 – ZMIANA – Aukcja charytatywna – w trakcie aukcji występ uczniów Raciborskiej Szkoły Muzycznej oraz występ zespołu „Breakdance” z klubu Strefa.

 

19.00 – zespół „Siódma w nocy” /blues, Gliwice-Kraków-Racibórz/ jest to śląska grupa, która początki swoje ma w Krakowie. Zespół jest od dwóch lat na polskiej scenie muzycznej. Wszedł mocnym akcentem na polską scenę bluesową, wygrywając w roku 2006 największe festiwale bluesowe w Polsce. Należy wymienić tutaj Olsztyńskie Noce Bluesowe, Rawa Blues Festiwal, Bluestracje w Chorzowie, Bluesada w Szczecinie, Galicja Blues Festival w Krośnie, oraz Blues Colours w Ostrowie Wlkp. Zespół zdobywał również wyróżnienia na takich festiwalach jak Gdynia Blues Festiwal, czy Koło Blues Festiwal. Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i za granicą, z których wymienić można chociażby: Front Porch czyli Lauba Pełno Bluesa, Blues Jamboree, jak i Jimyway Festiwal.

 

Skład zespołu to czterech energetycznych muzyków inspirowanych muzyką Stevie Ray Vaughan’a, Erica Claptona, BB Kinga czy też grupy The Doors. Należy nadmienić jednak, iż trzon repertuaru zespołu „Siódma w Nocy”, to ich własne kompozycje.

Skład zespołu:

Kajetan Drozd – gitara, śpiew, harmonijka

Marek „Mały” Idzik – gitara basowa

Robert Zowada – gitara

Aleksander „Olo” Juraszczyk – perkusja.

"Kiedy ostatni słuchacze dawno już opuścili klub

I najwyższy czas wrócić do domu i odpocząć,

Zdejmuję wreszcie gitarę i wychodzę.

Na zewnątrz dawno już wstał świt.

Właśnie wtedy jest SIÓDMA W NOCY"

20.00 – Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni

/muzyczne trzęsienie ziemi czyli funky-reggae-trance-dance, Warszawa/ – to kosmiczna, pozytywna energia – muzyczna, wizualna i słowna. Pełną harmonię dźwięków tworzy potężna 10 osobowa sekcja muzyczna wspomagana przewrotnym wokalem i niebanalnymi tekstami. Muzyka Kochanków to umiejętne połączenie reggae, funky, rocka, acid jazzu i transowego tętna. Tętnią nie tylko dźwięki ale i słowa – a spływające ze sceny historie kiełkują w coraz większej ilości głów, przyciągając rosnącą liczbę publiczności.

 

 

Skład:

Sebastian Maliszewski – wokal

Łukasz Morawski – gitara, wokal

Michał Pałka – gitara basowa

Dariusz Daniszewski – perkusja

Jacek Prokopowicz – instrumenty klawiszowe

Rafał Gańko – trąbka

Adam Kłosiński – puzon

Karol Gołowacz – saksofon

Piotr Hrycyk – conga, perkusjonalia

Patryk Tylża – brzmienie, efekty, pogłosy

Andrzej Starzyk Looptroter – brzmienie, duby, efekty

 

Wstęp – w formie dowolnej ofiary wrzuconej do puszki WOŚP

 

Organizatorzy: Grupa Rosynant + Raciborski Sztab WOŚP

Sponsorzy: Miasto Racibórz, Raciborskie Centrum Kultury, Powiat Raciborski, Hotel Polonia,

Pub & Cafe „Koniec świata”

Strona sztabowa: www.wosp-raciborz.org

 

Zobacz: D. Wacławczyk: Muzyczne trzęsienie ziemi podczas WOŚP

zobacz wideo

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here