Do pełni szczęścia zabrakło tylko złotego medalu

0

Coraz szybciej pływa Paula Żukowska, a osiągnięte wyniki pozwoliły jej na zdobycie czterech medali mistrzostw Polski „piętnastolatków”.

Do bardzo udanych może zaliczyć występ na mistrzostwach Polski "piętnastolatków" w pływaniu, które odbyły się w Oświęcimiu, młoda zawodniczka Zrywu Opole, a obecnie uczennica raciborskiej szkoły mistrzostwa sportowego Paula Żukowska.
Podopieczna trener Ewy Lewandowskiej najpierw zdobyła srebrny medal na dystansie 400 m stylem zmiennym uzyskując czas 4:54,80, potem po raz drugi wywalczyła srebrny medal przepływając 400 m stylem dowolnym w czasie 4:26,44. W swoim trzecim występie na dystansie 200 m stylem zmiennym uzyskany czas 2:22,02 pozwolił Pauli na zajęcie III miejsca. Po raz trzeci na drugim stopniu podium w tych mistrzostwach stanęła Paula Żukowska po wyścigu na 800 m stylem dowolnym, w którym uzyskała czas 9:08,43. Uzyskane wyniki to rekordy życiowe świadczące o ciągłym rozwoju pływackich umiejętności u tej młodej i utalentowanej zawodniczki.Inny raciborzanin Patryk Dorobisz prowadzony przez trenerów Rafała Bałysa i Piotra Krużołka zakwalifikował się do finału "B" w wyścigu na 200 m. stylem motylkowym i ostatecznie zajął 16 miejsce w Polsce.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here