Kobieca drużyna RTP „Unia” zakończyła pierwsze zgrupowanie w Szczyrku

  0

  W rozegranym 2 lutego na obiekcie COS w Szczyrku towarzyskim meczu RTP „Unia” Racibórz zremisowała z „Medykiem” Konin 2:2 (1:1).

  Dla zawodniczek „Unii” pierwsze zgrupowanie rozpoczęło się 25 stycznia meczem kontrolnym na boisku ze sztuczną trawą stadionu Śląskiego w Chorzowie, w którym raciborska „Unia” pokonała reprezentację Polski (U-19) 2:0, prowadząc do przerwy 1:0. Gole dla „Unii” zdobyły dwie Patrycje – Wiśniewska w 11 min i Rżany w 62 min.
  Trener raciborzanek Remigiusz Trawiński obserwował grę swoich 21 zawodniczek. Kasia Krupa i Kinga Bandych tym razem zagrały w biało czerwonych koszulkach z orłem na piersi przeciwko swoim koleżankom klubowym. Niestety trzecia kadrowiczka U-19 Natalia Surma musiała opuścić zgrupowanie z powodu dolegliwości zdrowotnych.
  W meczu z reprezentacją Polski (U-19) w drużynie „Unii” wystąpiły: bramkarki Daria Antończyk i Dorota Wilk (od 46 min),oraz zawodniczki w polu: Paulina Rytwińska, Kamila Darda (od 46 min Magdalena Koziura), Agnieszka Karcz (od 46 min Anna Kowol), (od 75 min Roksana Dziadek), Agata Mańczyńska (od 75 min Małgorzata Polnik), Paulina Kawalec, Marta Sęga, Daria Kasperska (od 60 min Renata Luberda), Hanna Konsek (od 46 min Agnieszka Różkowska), Patrycja Wiśniewska (od 60 min Patrycja Rżany), Anna Sznyrowska. W ogólnej ocenie trenera zawodniczki dobrze radziły sobie grając w ustawieniu trzema obrońcami i pięcioma zawodniczkami w drugiej linii, i w zasadzie poza pierwszym kwadransem gry zdecydowanie przeważały na boisku. Korzystnie zaprezentowały się „nowe” nabytki klubowe doświadczone Agnieszka Karcz i Agata Mańczyńska. W drugiej połowie spotkania raciborzanki całkowicie kontrolowały grę długo utrzymując się przy piłce. Po przerwie świąteczno – noworocznej i tygodniu zajęć zawodniczki raciborskiej „Unii” generalnie zaprezentowały się korzystnie.    W opinii trenera zespół dobrze przepracował zgrupowanie w Szczyrku odbywając codziennie dwa treningi wykorzystując atrakcyjny teren i bardzo dobrą bazę sportową ośrodka. Trzecim obowiązkowym treningiem były zajęcia na basenie. Wieczorami dziewczęta korzystały również z odnowy biologicznej. Podczas całego zgrupowania wszystkie zawodniczki były zdrowe i utrzymywały dobrą dyspozycję fizyczną, co jest dobrym prognostykiem do dalszych przygotowań, bo przecież już 17 lutego w Krakowie raciborzanki zagrają w 1/8 Pucharu Polski z Podgórzem Kraków, a cel jest wiadomy walka o finał Pucharu Polski.  Zgrupowanie kończył mecz z Medykiem Konin, w którym gole dla raciborskiego zespołu zdobyły: Agata Mańczyńska w 6 min i Hanna Konsek w 51 min. Pierwszy gol padł po świetnie wykonanym przez Agatę rzucie rożnym natomiast drugiego gola dołożyła Hania wykorzystując rzut karny za faul na Patrycji Wiśniewskiej. Pomimo tego, że w sobotnim spotkaniu obie drużyny zagrały w raczej „eksperymentalnych” składach trener Remigiusz Trawiński był bardzo zadowolony szczególnie z dobrego powrotu do gry Izabeli Doleżych, korzystnie zaprezentowała się Kamila Darda. Ponadto bardzo cieszy dobra dyspozycja szybko wracającej do formy Hanny Konsek. Na chwilę obecną trener ma do dyspozycji co najmniej po dwie praktycznie równowartościowe zawodniczki na każdą pozycję, wobec czego o przypuszczalnym składzie pierwszej jedenastki mówić dzisiaj byłoby za wcześnie.  W spotkaniu z „Medykiem” w drużynie raciborskiej „Unii” zabrakło pięciu zawodniczek, a w drużynie „Medyka” trzech. Wszystkie panie wyjechały na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski, zakończone meczem z Irlandią w Dublinie, tym razem zakończonym porażką reprezentacji Polski w stosunku 1:4. W meczu reprezentacji od początku zagrały trzy zawodniczki RTP „Unii” Racibórz: Daria Kasperska, Paulina Rytwińska i Marta Sęga, a po przerwie weszły jeszcze na boisko: Agnieszka Karcz i Paulina Kawalec.
   


  /Piela/

  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here