„Skrzypek na dachu” przyjęty owacyjnie

1 lutego Nowy Teatr ze Słupska w RCK wystawił jeden z bardziej znanych musicali.

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Nowego Teatru, który gościnnie wystąpił w piątkowy wieczór, jest raciborzanin Zbigniew Kułagowski: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, tak dużym zainteresowaniem naszego spektaklu. Proszono nas, abyśmy zagrali „Skrzypka” nie tylko w piątek. Niestety grafik mamy już z góry ustalony. Niemniej jednak tutaj w Raciborzu Teatr ze Słupska bywa dość często. Aktorzy przyjeżdżają ze spektaklami dla dzieci i młodzieży, które są wystawiane w godzinach dopołudniowych. Na przykład w marcu zaprezentują spektakl „Romeo i Julia”.

- reklama -

 

zobacz wideo

 

Widzów, przybyłych do RCK, przywitała nowa dyrektor ośrodka Janina Wystub, zanim na scenie pojawili się bohaterowie „Skrzypka na dachu”. Dziś jestem pierwszy dzień w pracy i ciesze się, że właśnie teraz będziemy mogli zobaczyć niezwykłe przedstawienie – mówiła.

 

 

Spektakl, w reżyserii Zbigniewa Maciasa, niewątpliwie został przyjęty owacyjnie. Długo po zejściu aktorów ze sceny nie milkły brawa. Widzowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej, zwłaszcza Ireneusza Kaskiewicza, który wcielił się w rolę głównego bohatera, mleczarza Tewie. Jednak szczególnie widzowie zwrócili uwagę, na wspaniały występ raciborskiej orkiestry, którą dyrygował Andrzej Rosół.

 

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here