Kolejny etap przygotowań do walki o medal mistrzostw Polski

  0

  W sobotę 23 lutego zawodniczki raciborskiej „Unii” rozpoczęły zgrupowanie w Niechorzu, na którym czeka je „dużo grania”.

  Po wysokim zwycięstwie z Podgórzem Kraków w meczu 1/8 Pucharu Polski piłkarki "Unii" Racibórz w dobrych humorach wyjechały "nad morze". Kadra trenerska postanowiła wykorzystać świetne warunki oferowane w ośrodkach "Koral" i "Jantar" w małej nadmorskiej miejscowości Niechorze, która powoli staje się centrum przygotowań dla wielu zespołów piłkarskich z kraju i zagranicy. Do dyspozycji raciborskiego zespołu będą w tym czasie: boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, sauna, siłownia, basen, kąpiele solankowe, borowinowe, hydromasaże jednym słowem wymarzone warunki do trenowania, gry i odnowy biologicznej.


  Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński zabrali "na obóz" 20 zawodniczek. Agnieszka Karcz dojedzie na zgrupowanie we wtorek. Roksana Dziadek jest na zgrupowaniu kadry narodowej do lat 17, a ze względu na kontuzję kolana z udziału zgrupowania musiała zrezygnować Kinga Bandych. Spośród obecnych w Niechorzu wyłoni się podstawowa jedenastka meczowa na rundę wiosenną. Z zespołem jest również Monika Marczak, która po wyleczonym urazie kolana będzie częściowo uczestniczyć w zajęciach treningowych, a w rundzie wiosennej pełnić będzie funkcję kierownika drużyny.  W kadrze RTP "Unii" Racibórz na zgrupowanie w Niechorzu znalazły się bramkarki: Daria Antończyk i Dorota Wilk oraz zawodniczki z pola Renata Luberda, Marta Sęga, Daria Kasperska, Paulina Rytwińska, Hanna Konsek, Patrycja Wiśniewska, Natalia Surma, Paulina Kawalec, Magdalena Koziura, Agnieszka Różkowska, Izabela Doleżych, Katarzyna Krupa, Anna Sznyrowska, Anna Kowal, Małgorzata Polnik, Patrycja Rżany, Kamila Darda, Agata Mańczyńska.


  Pierwsze spotkanie kontrolne zaplanowano na niedzielę 24 lutego. W tym meczu przeciwnikiem dziewcząt z raciborskiej "Unii" będą juniorzy Klubu Piłkarskiego Police. Kolejne mecze począwszy od wtorku piłkarki RTP "Unia" zagrają "dzień po dniu" kolejno z żeńskimi drużynami: Gryfa Szczecin, Olimpii Szczecin, Victorii Sianów i Stilonu Gorzów.


  /Piela/

  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here