Drużyna kobieca RTP „Unia” wygrała kolejną grę kontrolną

Raciborska jedenastka "z przygodami" pokonała Olimpię Szczecin 6:2, przegrywając do przerwy 0:2.

W trzecim meczu kontrolnym w trakcie zgrupowania w Niechorzu zawodniczki "Unii" były zdecydowanie lepsze w drugiej połowie meczu, co pozwoliło na odniesienie przekonującego zwycięstwa z niżej notowaną drużyną Olimpii Szczecin, która po rundzie jesiennej jest liderem w grupie zachodniopomorskiej II ligi.

Tym razem były trudne warunki do gry. Wiał silny przejmujący wiatr, a szybko zdobyta bramka dodała sił zawodniczkom Olimpii Szczecin, które grały bardzo ambitnie i zdołały zdobyć kolejnego gola. Tym sposobem w konfrontacji z trzecią drużyną Ekstraligi prowadziły do przerwy 2:0. W przegranej pierwszej połowie spotkania drużyna RTP "Unii" Racibórz zagrała w następującym zestawieniu: Daria Antończyk, Anna Kowal, Magdalena Koziura, Kamila Darda, Izabela Doleżych, Paulina Kawalec, Małgorzata Polnik, Renata Luberda, Marta Sęga, Anna Sznyrowska, Agnieszka Różkowska.

W drugiej połowie spotkania zawodniczki "Unii" złapały właściwy rytm gry,a potem skutecznie i konsekwentnie wypunktowały młody zespół Olimpii Szczecin zdobywając sześć bramek w ciągu 45 min. Bramki dla "Unii" zdobyły: Anna Sznyrowska dwie, Paulina Kawalec, Marta Sęga, Anna Kowal i Patrycja Wiśniewska. RTP "Unia" Racibórz w drugiej połowie zagrała w następującym zestawieniu: Dorota Wilk, Anna Kowal, Katarzyna Krupa, Kamila Darda, Paulina Kawalec, Natalia Surma, Patrycja Rżany, Agata Mańczyńska, Marta Sęga, Patrycja Wiśniewska, Anna Sznyrowska.

Dzisiaj zawodniczki raciborskiej "Unii" czeka kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem będzie "Victorią" Sianów drużyna występująca w grupie północnej I ligi piłki nożnej kobiet.