Zespół Szkolno-Przedszkolny w Budziskach placówką niepubliczną

0

28 lutego Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Budziska otrzymało dokumenty zaświadczające o dokonaniu wpisu tamtejszej szkoły do ewidencji szkół i placówek niepublicznych.

Tym samym, publiczna do tej pory szkoła w Budziskach stała się instytucją niepubliczną, ale z publicznymi uprawnieniami.

- reklama -

 

Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej. Stosowne dokumenty z rąk burmistrza Rity Serafin oraz dyrektor MZO – Wiesławy Czogały odebrali: Irena Kowol (przewodnicząca stowarzyszenia), Andrzej Pawłowski (wiceprzewodniczący) oraz Andrzej Mroncz (członek stowarzyszenia).

 

Przedstawicielom Stowarzyszenia wręczono także szkolną kronikę, która od 1 września bieżącego roku będzie służyć do odnotowywania najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Ponadto, przewodnicząca I. Kowol odebrała list gratulacyjny od burmistrz Serafin, w którym czytam m. in.: "Z okazji uzyskania wpisu do ewidencji pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola w Gminie Kuźnia Raciborska składam serdeczne gratulacje za odważne podejmowanie wyzwań współczesnej edukacji i życzę sukcesów w przecieraniu drogi i pokonywaniu trudności związanych z prowadzeniem niepublicznej placówki oświatowej.

 

Życzę, aby radość i satysfakcja płynąca z budowania nowoczesnej szkoły stała się Waszym wspólnym udziałem. Życzę wielkiego zapału do podejmowania nowych wyzwań, licznych sukcesów, realizacji planów oraz spełnienia marzeń. Życzę, aby Wasz trud zachował się we wdzięcznej i życzliwej pamięci przyszłych pokoleń".

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here