I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA FORMĘ EKOLOGICZNĄ „Ekoludek”

ekologia w przedszkoluI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA FORMĘ EKOLOGICZNĄ „Ekoludek”
W ramach realizacji autorskiego programu ekologicznego „Mały ekoloudek” napisanego przez mgr Iwonę Fajger w Przedszkolu nr 14 odbył się I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA FORMĘ EKOLOGICZNĄ. Tematyką przewodnią był forma przestrzenna przedstawiająca postać Ekoludka. W konkursie udział wzięły wszystkie przedszkola z Raciborza i okolic. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w przygotowaniu Ekoludków . Do swoich prac wykorzystały różnorodne materiały ekologiczne, a także surowce wtórne takie jak: butelki, baterie, słoiki i zużyta makulatura. Na początku marca zebrała się komisja, która miała za zadanie ocenić prace i wybrać te najlepsze. Wybór był trudny, aczkolwiek faworytem konkursu była praca wykonana przez dzieci z Przedszkola nr 9 w Ocicach.
Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch grupach wiekowych: młodszej 3-4 latki i starszej 5-6 latki. Pierwsze miejsce w grupie młodszej zdobył Ekoludek wykonany całkowicie z szarego kartonu przez dzieci z Przedszkola nr 24. W grupie starszej laureatem został wspomniany wcześniej Ekoludek z Przedszkola nr 9.
10 marca w Przedszkolu nr 14 odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Na wstępie dzieci z grupy 5- latków pod przewodnictwem nauczycielek mgr Iwony Fajger i mgr Ewy Iwanowskiej przedstawiły krótki program ekologiczny. Następnie pani starszy wizytator mgr Maria Szymanowska wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu. Podsumowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Prace biorące udział w konkursie można oglądać w witrynie księgarni „Oficyna” przy ulicy Odrzańskiej.
Konkurs ten dowodzi, iż ekologia nie jest dzieciom obca.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here