W Rudach powstanie MOW

0

Radni powiatu podjęli decyzję o rozwiązaniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudach i powołaniu w jego miejsce Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

– Z danych wynika, że obecnie jest zapotrzebowanie na tego typu placówki. 982 nieletnich oczekuje na umieszczenie w placówce resocjalizacyjnej i resocjalizacyjno-rewalidacyjnej typu młodzieżowy ośrodek wychowawczy, w tym 109 nieletnich (chłopców) z samego województwa śląskiego – podaje wicestarosta Andzrej Chroboczek. Wicestarosta uważa, że powołanie placówki w Rudach przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na miejsce w ośrodku. – Na terenie województwa funkcjonują tylko 2 ośrodki dla niedostosowanych społecznie z normą intelektualną i 1 dla niedostosowanych społecznie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, co nie jest wystarczające dla zabezpieczenia realizacji postanowień sądowych – mówi Chroboczek. – W placówce zostanie zatrudniona kadra pedagogiczna dotychczasowego ośrodka, która podjęła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej – podaje wicestarosta.

 

MOW ruszy 1 września tego roku.

 

/SaM/

 

Czytaj także A. Hajduk: MOW to nie poprawczak.

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here