VII Raciborskie Targi Edukacyjne

Od 1 do 3 kwietnia będą trwały VII Raciborskie Targi Edukacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, rodziców, nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz pracowników instytucji oświatowych.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Tradycyjnie już miejscem targów będzie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu przy ul. Jana 14.

 

Celem Raciborskich Targów Edukacyjnych jest stworzenie możliwości bezpośredniego zapoznania się młodzieży z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego oraz ofertą szkół policealnych i wyższych oraz przekazanie młodzieży pełnej i rzetelnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia i zdobycia kwalifikacji zawodowych w roku szkolnym 2008/2009.

 

1 i 2 kwietnia w godz. od 09.00 do 14.00 prezentowane będą oferty edukacyjne wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego. Zaś 3 kwietnia ofertę edukacyjną przedstawią uczelnie wyższe, szkoły policealne i średnie szkoły uzupełniające. W tym samym dniu będzie istniała też możliwość spotkań młodzieży z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

 

VII Raciborskie Targi Edukacyjne odbędą się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu przy ul. Jana 14, w godzinach od 9.00 do 14.00. Szczegółowe informacje można uzyskać w Poradni – nr tel. 032 415 35 47.

 

Targi adresowane są do młodzieży i innych osób zainteresowanych kształceniem i dokształcaniem z terenu powiatu raciborskiego i powiatów sąsiednich. To okazja do bezpośredniego zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną szkół i innych placówek oświatowych z terenu Raciborszczyzny, w jednym miejscu i czasie, z możliwością rozmowy z przedstawicielami szkół i placówek edukacyjnych. Swoje oferty zaprezentują publiczne i niepubliczne szkoły ponadgimnazjalne, szkoły policealne i średnie szkoły uzupełniające, a także uczelnie wyższe, placówki oświatowe i ośrodki szkoleniowe kształcące w systemie kursowym, działające na terenie powiatu raciborskiego.

 

Organizatorami targów są: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu oraz Referat Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

 

/Starostwo Powiatowe/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here