
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Józefa Rymera w Rybniku odbył się IV Rejonowy Konkurs Informatyczny. Do konkursu zgłosiło się 39 uczestników ze szkół: Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia, Mikołowa, Żor, Radlina oraz Raciborza reprezentowanego przez uczniów Gimnazjum nr 1.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Józefa Rymera w Rybniku odbył się IV Rejonowy Konkurs Informatyczny. Do konkursu zgłosiło się 39 uczestników ze szkół: Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia, Mikołowa, Żor, Radlina oraz Raciborza reprezentowanego przez uczniów Gimnazjum nr 1.
Konkurs składał się z dwóch części:
– teoretycznej (test wyboru i zadania otwarte),
– praktycznej (arkusz kalkulacyjny, baza danych, algorytmy – schematy blokowe, programowanie w Eli, tworzenie stron internetowych w htmlu.
W konkursowych zmaganiach brali udział następujący uczniowie G1: Marcin Śnigurski, Kamil Litwinowicz oraz Michał Dominiak
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 18. 03. 2008 r. Nagrody wręczały: Kierownik ds. szkolnictwa ponadgimnazjalnego Śląskiego Kuratorium Oświaty delegatura w Rybniku – Janina Ptaszyńska, Naczelnik Wydziału Edukacji – Katarzyna Fojcik oraz Dyrektor szkoły – Dorota Wałach.
• Pierwsze miejsce – aparat cyfrowy zdobyła Aleksandra Sitarska Gimnazjum nr 4 w Jastrzębiu Zdroju;
• Drugie miejsce – słuchawki do kina domowego zdobył Marcin Śnigurski z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu;
• Trzecie miejsce – odtwarzacz MP4 zdobył Arkadiusz Bała z Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl.;
• Pozostali uczestnicy otrzymali po 10 szt. płyt DVD.
Marcin zdobył 53 punkty a zwyciężczyni Ola Sitarska 54 punkty. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Opiekunem uczniów był nauczyciel informatyki Andrzej Niewiera.




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)









