Hufiec Ziemi Raciborskiej na warsztatach promocji

0

W dniach 4-6 kwietnia w Częstochowie odbyły się warsztaty promocji i informacji dla drużynowych oraz osób zajmujących się promocją w hufcach.

Organizatorem warsztatów pod nazwą "Jak nas widzą, tak nas piszą" był Hufiec ZHP w Częstochowie. Szkolenie ukończyło 25 osób z terenu chorągwi śląskiej i krakowskiej. Hufiec Ziemi Raciborskiej reprezentowali: druh Przemysław Łyżniak HR i druh Mariusz Gruchała HO.

- reklama -

 

Kurs obejmował m. in. naukę promocji i informacji, dbania o własny wizerunek, współpracę z harcerskimi sojusznikami oraz poprawne posługiwanie się harcerskim językiem. Uczestnicy dowiedzieli się także, czym jest harcerski Public Relations i jak należy reagować na wypadek spotkania z przedstawicielem mediów.

 

Warte wspomnienia jest również to, że zarówno dh P. Łyżniak, jak i dh M. Gruchała są członkami Zespołu ds. Promocji i Informacji Hufca Ziemi Raciborskiej, któremu szefuje wymieniony wyżej druh Przemek.

 

– Utworzony zespół działa najprężniej spośród obecnych zespołów instruktorskich w hufcu. Jest to dla nas tym większą dumą, gdyż zespół ma dopiero 4 miesiące. Postawiliśmy w hufcu na promocję i informację – rzeczy, które do tej pory były naszą kulą u nogi – mówi Komendant Hufca pwd. Marek Majewski. – Chcemy, aby nasi instruktorzy byli dobrze poinformowani o tym, co dzieje się w hufcu, a społeczność wiedziała, jak bardzo jesteśmy widoczni, czytelni i otwarci – dodaje.

/oprac. BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here