Dni otwarte w Zespole Szkół Zawodowych

Technik analityk, technik hotelarstwa, technik żywienia i gospodarstwa domowego, kucharz małej gastronomii, technik kelner, fryzjer, lakiernik, rolnik, blacharz samochodowy, rzeźnik-wędliniarz to tylko niektóre z zawodów, których można uczyć się w Zespole Szkół Zawodowych.Nasza szkoła cieszy się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem gimnazjalistów i to właśnie dla nich w dniach 1-3 kwietnia, po raz kolejny, zorganizowano Dni Otwarte. W tym roku szkołę odwiedziło w tym czasie ok. 340 uczniów Gimnazjów Powiatu Raciborskiego i powiatów ościennych.
Osobami, które pełniły role przewodników po szkole były Panie: Aleksandra Kalisz, Iwona Kogut, Grażyna Kozyra, Elżbieta Ksiądzyna.
Co najbardziej interesowało młodzież odwiedzającą nasza szkolę? – pytamy ww. nauczycielki – gimnazjaliści najczęściej pytali o praktyki zawodowe, tzn. gdzie odbywają się praktyki, jaki jest ich przebieg, kiedy zapewnia je szkoła itp. Odwiedzający pytali także o progi punktowe dla poszczególnych kierunków kształcenia… – mówi pedagog szkolny Grażyna Kozyra, podsumowując odwiedziny gimnazjalistów.
Gimnazjaliści odwiedzający szkołę, pytani o to, dlaczego chcą podjąć naukę właśnie w Zespole Szkół Zawodowych, odpowiadali, że zostali zachęceni przez swoich starszych kolegów i koleżanki. To właśnie z nimi mogli porozmawiać o kierunkach kształcenia, nauczycielach i ogólnej „atmosferze” panującej w szkole.
Młodzież pytana o swoje wybory, dotyczące przyszłej ścieżki zawodowej, doskonale wiedziała, co chce w życiu robić, wiedziała, także, że nasza szkoła daje im pewne i solidne wykształcenie.
W trakcie „zwiedzania” szkoły młodzi ludzie mogli zobaczyć na czym będzie polegała ich przyszła praca, odwiedzali, więc pracownie chemiczne, gastronomiczne, pracownie produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz klasy, w których uczą się fryzjerzy czy lakiernicy. Młodzież miała, też okazję dowiedzieć się czegoś więcej o innej, często nieznanej, stronie działalności ZSZ, czyli o organizowanych corocznie: Dniu Śląskim, Europejskim Dniu Języków, Dniu Sportu oraz o akcjach pod wspólnym hasłem „Aktywność i twórczość kontra uzależnienia”.
Wiele z osób, które w tych dniach odwiedziło naszą szkołę, mamy nadzieję powitać we wrześniu na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2008/2009.
Do zobaczenia!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here