„Mądry Polak przed szkodą, czyli dbałość o przyszłą jakość życia”

Celem projektu jest wytworzenie wspólnego podejścia władz i społeczności lokalnych w zakresie zapobiegania sytuacjom kryzysowym.

„Mądry Polak przed szkodą, czyli dbałość o przyszłą jakość życia” – to tytuł projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, a realizowanego we współpracy trzech organizacji: Instytutu na Rzecz Ekorozwoju, Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i Polskiego Klubu Ekologicznego – Okręg Mazowiecki.

- reklama -

 

Celem projektu jest wytworzenie wspólnego podejścia władz i społeczności lokalnych w zakresie zapobiegania sytuacjom kryzysowym wynikającym z coraz częściej i z coraz większą siłą występujących ekstremów pogodowych, które wiąże się z pogłębiającymi się zmianami klimatu. Zjawiska te stanowią zagrożenie nie tylko dla lokalnej gospodarki, ale również dla zdrowia i życia ludzkiego, a także lokalnej przyrody.

 

Spośród zgłoszeń z całej Polski wybrano 30 gmin, w których zostaną przeprowadzone stosowne sondaże, a na ich podstawie całościowy raport o przygotowaniu samorządów i społeczności lokalnych do skutków zmian klimatu.
Obok Raciborza wybrano m.in. takie miejscowości, jak Jeleśnia (Beskid Żywiecki), Pisz (Mazury), Głogówek (Opolskie), Nowa Sól (Lubuskie), Lubaczów (Podkarpackie), Krzeszowice (Małopolskie), Staszów (Świętokrzyskie), Jedwabne (Podlaskie), Trzemeszno (Wielkopolskie), Mińsk Mazowiecki (Mazowieckie), Mściwojów (Dolnośląskie).

 

Raciborskim koordynatorem z ramienia Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK został Leszek Szczasny, z wykształcenia filozof i politolog.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here