„Z galerii do miasta” na Raciborskim Festiwalu Sztuki

0

Leszek Szczasny, członek Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK, poszukuje chętnych do dyskusji o przemianach w sztuce.

Leszek Szczasny, członek Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK, podczas ostatniego Raciborskiego Festiwalu Sztuki: "ciało.duch.miasto" zorganizował dyskusję "przestrzeń.miasto.sztuka". Chciałby to powtórzyć i w tym roku (20-22 czerwca). – Dyskusje mają być dwie. Obie najprawdopodobniej w nietypowym miejscu, tak żeby oprócz merytorycznej wartości miały w dodatku charakter swoistego happeningu. W zeszłym roku świetnie nam się to udało, z sześcioma męskimi gadającymi głowami, siedzącymi sobie na środku słonecznego rynku. Oczywiście chcemy, by do akcji przyłączyły się także kobiety – tłumaczy Leszek Szczasny.

- reklama -

 

Pierwsza dyskusja "Z galerii do miasta" ma koncentrować się na przemianach sztuki w II połowie XX wieku. Organizatorzy chcą zaprosić do niej młodzież. Ale nie tylko. To będzie dyskusja dla wszystkich, bowiem, jak uważa Szczasny, edukacja o tych przemianach w sztuce jest potrzebna nie tylko młodym. Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc w znalezieniu prelegentów i dyskutantów. – Niekoniecznie chodzi tu tylko o specjalistów. Równie mile widziani są także młodzi pasjonaci, może np. osoby które obroniły na ten temat pracę magisterską. Nie ma być to sucha teoria – jak najwięcej przykładów, odniesień także do innych dziedzin – mówi Leszek Szczasny. Organizatorzy zapewniają transport i nocleg.

 

Planuje się także, by w trakcie festiwalowego weekendu na ulicach Raciborza, w różnych miejscach był słyszany głos o sztuce. – Szukamy ciekawych tekstów o sztuce, przede wszystkim tej nowoczesnej, dłuższych fragmentów i krótszych, nawet jakiś aforyzmów, byle tłumaczących cokolwiek. To nie chodzi tylko o jakiś happening, to ma być również coś edukacyjnego. Prosimy o podanie może linków, może coś w wersji elektronicznej. Wybierzemy, przeczytamy, nagramy, a potem będziemy to odtwarzać na ulicach, placach Raciborza, w różnej formie – dodaje Szczasny.

 

/s/

 

Kontakt: [email protected], [email protected], tel.kom 788 945 820.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here