Mała Strzecha w Bratysławie

0

Raciborski Zespół Pieśni i Tańca "Mała Strzecha" brał udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Bratysławie na Słowacji.

Oprócz zespołu z Raciborza w festiwalu, który trwał w dniach 29 maja 1  czerwca, uczestniczyły grupy z Chorwacji, Czech oraz liczna grupa słowackich zespołów zrzeszonych w Cechu Zespołów Folklorystycznych w Bratysławie.
W czasie koncertów na Rynku stolicy Słowacji, podczas przemarszu pod Pałacem Prezydenta oraz w miejscowości Vinnicne, "Mała Strzecha" prezentowała tańce i przyśpiewki z okolic Raciborza oraz z polskiego Spisza. Delegacja zespołu została przyjęta przez Primatora Miasta Bratysława, któremu wręczyła pamiątki i albumy o Raciborzu.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę cały zespół uczestniczył w Mszy Świętej w Kościele św. Antoniego i Justyna, gdzie swym śpiewem wzruszył uczestników nabożeństwa.

Opracowanie artystyczne i choreografię przygotował Jakub Rusin, wokalnie zespół przygotowała Alicja Ploch- Burda a przygrywała Kapela Ludowa "Strzecha" pod kierunkiem Henryka Malona.
/oprac. BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here