Nowoczesny mikroskop pomaga w diagnozowaniu i leczeniu

0

Na Oddziale Otolaryngologii wykonuje się operacje i zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, do niedawna jeszcze niedostępnego dla chorych z rejonu raciborszczyzny.

Ordynatorem Oddziału jest  dr n med. Jolanta Grabowska, a jej zastępcą lek.med. Jacek Wałek. Na oddziale pracują również: dr n med. Władysław Stefański, lek.med. Martyna Domagała i lek.med. Wioletta Kunysz. Poza dr Wł. Stefańskim, który jest specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej, pozostali lekarze to specjaliści z zakresu otolaryngologii.

- reklama -

 

dr Jolanta Grabowska ze swoim zespołem: od lewej stoją – J. Grabowska,  J. Wałek, W. Kunysz i Wł. Stefański 

 

dr Jacek Wałek przed zabiegiem

 

Oddział liczy 15 łóżek, średnio w ciągu miesiąca leczonych jest ok. 70-90 pacjentów a opiekuje się nimi 12 pielęgniarek. Pacjenci są zadowoleni z opieki medyczno-pielęgniarskiej. Sale chorych są nowocześnie wyposażone, część ma węzeł sanitarny, dodatkowo wszystkie sale maja sprzęt RTV. Jedynym mankamentem, który dokucza nie tylko pacjentom, ale również personelowi, to brak klimatyzacji. Ale ten sam problem dotyczy prawie wszystkich szpitalnych oddziałów.

 

Na oddziale wykonuje się następujące operacje i zabiegi: adenotomie i tonsillotomie u dzieci oraz tonsillectomie u dorosłych, operacje przegrody nosa, drenaże uszu, operacje guzów szyi i ślinianek, zabiegi mikrochirurgiczne krtani, w tym usunięcie guzków, polipów w directoscopii bezpośredniej oraz diagnostykę i operacje onkologiczne i inne drobne zabiegi w zakresie ORL. Większość zabiegów wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym w nowoczesnej i w pełni wyposażonej sali operacyjnej. W oddziale prowadzona jest także diagnostyka i leczenie zawrotów i bólów głowy oraz szumów usznych. Oddział prowadzi też leczenie zachowawcze stanów zapalnych w obrębie górnych dróg oddechowych.

 

Otolaryngologia to oddział, na którym wykonywane są również zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej m.in. usuwane są zmiany zapalne kości twarzoczaszki, leczone stany zapalne tkanek miękkich i zmiany zapalne kości twarzoczaszki, zmiany zębopochodne w obrębie kości twarzy i zatok szczękowych oraz złamania w obrębie kości twarzoczaszki. Usuwane są  zmiany nowotworowe łagodne w obrębie twarzoczaszki i diagnozowanie nowotworów w tym zakresie. Leczone są nerwobóle nerwu trójdzielnego.

  nowoczesny mikroskop

nasofiberoscop

Oddział może oferować tak duży zakres usług nie tylko ze względu na doskonałych fachowców, ale także ze względu na dobre wyposażenie w specjalistyczny sprzęt, m.in. bardzo nowoczesny mikroskop, nasofiberoscop do diagnostyki nosa, krtani i gardła. Sprzęt jest w pełni wykorzystany, ku zadowoleniu pacjentów nie tylko z terenu raciborszczyzny, ale też z terenu województwa opolskiego oraz powiatów rybnickiego i wodzisławskiego. Oddział Otolaryngologii stara się systematycznie poszerzać zakres świadczonych usług.

 

Ważną informacją dla pacjentów ze schorzeniami laryngologicznymi jest to, iż Oddział Otolaryngologiczny w Raciborzu nie udziela całodobowej pomocy ambulatoryjnej.

 

Opisany oddział Szpitala Rejonowego w Raciborzu rozpoczyna prezentację poszczególnych oddziałów, możliwościach i zakresie leczenia oraz diagnostyki, wyposażenia w nowoczesny sprzęt.

 

/wgg/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here