Igrzyska Olimpijskie w Pekinie z udziałem Artura Nogi

0

Dwudziestolatek wystartuje w Chinach w biegu na 110 m p/pł z nadziejami na wywalczenie prawa startu w biegu półfinałowym.

- reklama -

Uzyskane przez Artura mimimum olimpijskie jest czasem w granicach pierwszej trzydziestki na świecie w tym roku. Zupełnie niespodziewanie w rok po przejściu z "niskich" juniorskich płotków na "wysokie" seniorskie Artur Noga na Mistrzostwach Polski w Szczecinie uzyskał czas 13.47 s (wynik lepszy o osiem setnych sekundy od minimum olimpijskiego) zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski seniorów w biegu na 110 m p/pł. 

 

Artur Noga jest raciborzaninem, od IV klasy uprawia lekkoatletykę, zaczynał w klasie sportowej w Szkole Podstawowej Nr 15 pod okiem Joanny Hanslik, w gimnazjium i liceum jego trenerem był Karol Szynol, a Artur reprezentował raciborską "Victorię". Aktualnie absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu studiuje i trenuje w Warszawie. Obecnym klubem Artura jest KS Warszawianka, a trenerem Andrzej Radiuk, który podkreśla nienaganną technikę Artura pozwalającą na uzyskiwanie bardzo dobrych rezultatów na "wysokich" płotkach i szybkie włączenie się do rywalizacji z najlepszymi płotkarzami. Mistrz świata juniorów z Pekinu (2006) i młodzieżowy mistrz Europy (2007) aktualny Mistrz Polski seniorów w biegu na 110 m p/pł. stanie zatem przed szansą walki o olimijskie laury.

 

/kibic/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here