Marszałek Bogusław Śmigielski odwiedził Racibórz

0

Podczas wizyty zwiedził oddziały w Szpitalu Rejonowym, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, a także spotkał się z włodarzami.

Marszałek Bogusław Śmigielski przybył na zaproszenie prezydenta Raciborza Mirosława Lenka i starosty raciborskiego Adama Hajduka. Podczas wizyty towarzyszyli mu również Gabriela Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Andrzej Chroboczek, wicestarosta powiatu raciborskiego.

- reklama -

 

Będąc w Szpitalu Rejonowym, zobaczył nowe oddziały, które wraz z pełnym wyposażeniem czekają na oficjalne oddanie do użytku oraz te będące w budowie.

 

 

– Rozbudowa Szpitala Rejonowego to bardzo ważna inwestycja dla raciborzan. Rodzą się oczywiście pytania, czy jest to szpital odgrywający tylko rolę regionalną, czy może ponadregionalną, jaką odgrywa on rolę w województwie i czy rozbudowa szpitala jest słuszna z uwagi na bliskość Rybnika, gdzie jest szpital wojewódzki. Zostałem jednak przekonany o słuszności decyzji o jego rozbudowie. Szpital będzie miał przykładowo nowy blok operacyjny. Pojawia się problem finansowania sprzętu. Zastanowimy się w samorządzie wojewódzkim, jak można wesprzeć tę inwestycję – wyjaśniał Śmigielski.

 

Fot. BP Tomasz Żak

 

Z kolei w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego zapoznał się z planami budowy hali sportowej na jej terenie.

 

– Będzie to obiekt pilotażowy. Posiadający nowoczesną konstrukcję typu namiot. Jego koszt ma wynieść około 14 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli ruszymy z budową, która będzie trwać parę miesięcy, w przyszłym roku – mówił na konferencji prasowej Andrzej Chroboczek.

 

Fot. BP Tomasz Żak

 

– W moim odczuciu pomysł wybudowania hali sportowej w tym miejscu jest to bardzo dobry pomysł. Będą przekonywał zarząd, że jest to projekt bardzo ważny dla województwa – zapewniał marszałek. 

 

Podczas spotkania marszałka z włodarzami podejmowane były tematy związane z inwestycjami w mieście. Mówiono między innymi o remoncie Raciborskiego Centrum Kultury i Hali Sportowej OSiR-u , o modernizacji kanalizacji, o remontach dróg.

 

Marszałek przyznał, że Racibórz, dawna stolica księstwa raciborskiego, jest istotnym elementem województwa śląskiego. – Nie mogę składać obietnic, ale mogę zapewnić, iż wnioski z Raciborza dotyczące Szpitala Rejonowego i hali sportowej przy ZSO Mistrzostwa Sportowego będę rekomendować jako dobre dla całego województwa śląskiego – wyjaśniał marszałek.  

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here