Sobotnie koncerty w ramach memoriału

W sobotę (23 sierpnia) na Placu Długosza odbędą się koncerty w ramach Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego.

Zobacz Fotorelacje 

- reklama -

23 sierpnia godzina 16:15
Grupa Tres powstała jesienią 1999 roku w Dziergowicach. Po wielu zmianach personalnych zespół występuje w pięcioosobowym składzie. Obecny skład zespołu to: Magdalena Kaszta – wokal, Arkadiusz Żórawowicz – gitara, Tomasz Podolec – klawisze, Aleksander Zagdanski – gitara basowa i Maciej Kwiatkowski – perkusja. Zespół koncertował i tworzył nowe utwory, jednakże w 2005 roku pojawił się problem, gdyż z grupy odszedł jeden z jego członków grający na perkusji, a zespół zawiesił działalność. Wiosną 2007 roku powiało optymizmem, kiedy grupa postanowiła się reaktywować. Kiedy jesienią 2007 roku z zespołu odszedł kolejny członek, reszta zdecydowała się na kontynuację twórczości w pięcioosobowym składzie. Grupa od początku tworzy i gra własną muzykę w Domu Kultury w Dziergowicach. Ich osiągnięcia to m.in. 2 miejsce na Meetingu Rockowym w Ozimku (2000), 1 miejsce na Meetingu Rockowym w Ozimku (2001), koncerty przed znanymi gwiazdami polskiej sceny rockowej oraz X finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie na głównej imprezie pod Pałacem Kultury gdzie występ oglądało ponad 25 tys. ludzi. 11 marca 2002 r. zespół TRES wydał swoj pierwszy album zatytułowany „Drugie Ja”, a dwa miesiące później wziął udział w nagraniu projektu dla polskich sportowców, który zatytułowany był roboczo „Biało-czerwoni” lub „W jedności razem”. W chwili obecnej grupa dopracowuje materiał na kolejny album, i planuje zagrać jak najwięcej koncertów.   

 

23 sierpnia godzina 17:45
Zespół Good Day powstał w 2005 roku z inicjatywy Tomka Orlińskiego i Marcina Paurowskiego, którzy niezadowoleni z przebiegu ich karier w innych kapelach, postanowili założyć własną. Początkowo szukali oni perkusisty i basisty. Marcin ucząc gry na gitarze, dostał od swojego ucznia numer telefonu do świetnie zapowiadającego się pałkera – Maćka Kwiatkowskiego, który poznał resztę zespołu z Markiem Blokeszem. Good Day na samym początku miał w swoim składzie 5 osób, lecz owa piąta osoba zawsze była "ruchoma". Od niedawna razem z grupą na gitarze gra Grzegorz Gil. Jak mówi Tomasz Orliński – pomysł rodził pomysł i w ten sposób zaczęliśmy koncertować. Pierwszy koncert daliśmy w Niemczech, gdzie zostaliśmy zaproszeni na obchody 5-lecia partnerstwa pomiędzy powiatem Racibórz i Markicher Kreis. Później znów długo nie graliśmy i w końcu od lutego 2007, po dopracowaniu materiału, dajemy regularne koncerty – tłumaczy lider grupy. Good Day ma już za sobą występy w Opolu, Wiśle, Wrocławiu, Katowicach, Gliwicach i w Warszawie. Co ważne, jeden z hitów zespołu – "Rowerowa miłość", miał już swoją premierę w radiowej Trójce. Grupa ma zamiar w najbliższym czasie nagrać płytę, na której znajdą się wszystkie jej przeboje.

 

23 sierpnia godzina 19:00
Zespół Popiół, to piątka przyjaciół, którzy tworzą swoją muzykę nie oglądając się na innych. Pochodzą z Czerwionki-Leszczyny, debiutowali w 2000 roku. Skład zespołu to: Grzegorz Wolny – wokal, Witek Juda – gitara, Mateusz Jasiek – gitara, Jacek Hajduk – bas i Marcin Musioł – perkusja. Na swoim koncie mają ponad 200 zagranych koncertów. Utwory na debiutanckiej płycie to połączenie melodyjnego rocka i prostych, ale wartościowych tekstów. Kolejne single, które wydali zostały zauważone i docenione przez telewizyjne kanały muzyczne, co zaowocowało nagraniami i emisją teledysków emitowanych przez kanały: 4funTV, MTV, VIVA, VH1, CANAL+ czy POLSAT.
Zgodnie z opinią wielu redaktorów Popiół nie sili się na wyznaczanie nowych trendów. Według nich już dawno na polskim rynku muzycznym nie było tak naturalnego i nienadętego zespołu, a ich utwory to potencjalne hity. Premiera następnej płyty pt. "Okno na świat" zaplanowana jest na 14 kwietnia 2008r.

 

23 sierpnia godzina 20:30
Zespół Piersi tworzą: Paweł "Giorgio" Kukiz – śpiewak, Marek "Mały" Kryjom – multiczłowiek, chórki, instrumenty inne, Zbigniew "Dziadek" Moździerski – basówka, Wojciech "Amores" Cieślak – gitara, Krzysztof "Alladyn" Imiołczyk – klawa, Marcin "Maryan" Papior – dobosz. Powstał w 1984 roku i od razu zdobył jedną z pierwszych nagród na festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Jego debiutancka płyta ukazała się w 1992 roku i wzbudziła liczne kontrowersje. Zespół "Piersi" stał się jednym z najpopularniejszych zespołów. Rok później ukazała się druga płyta zespołu "My już są Amerykany". Za nią została nagrana "60/70" pod szyldem "Piersi&Przyjaciele". Płyta nie spowodowała większego wzrostu popularności zespołu. Po jej wydaniu zespół zakończył działalność. W 1995 roku zespół niespodziewanie wydaje płytę "Powrót do Raju", reklamując ją jako "uczczenie rocznicy rozwiązania Piersi". Dwa lata później nagrali płytę "Raj na ziemi", z której pochodzą takie hity jak "Całuj mnie", "O Hela". Z kolei w 2004 roku nagrali "Piracką płytę", która sprzedawała sie znakomicie i trafiła  na drugie miejsce oficjalnej listy sprzedaży (OLIS). Otrzymali nominację do nagrody Fryderyk 2004. Dziś zespół Piersi, mający na swoim koncie złote płyty, cieszy się sporą popularnością zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

 

/ab/

 

Zobacz stronę http://www.memorial.com.pl/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here