Rezerwy GKS Jastrzębie lepsze od raciborskiej „Unii”

0

W meczu IV ligi piłki nożnej rozegranym 20 sierpnia GKS II Jastrzębie Zdrój pokonał "u siebie" drużynę KP "Unia" Racibórz 4:0. Prowadząc do przerwy 1:0.

 

- reklama -

Paradoksalnie raciborskcy piłkarze pomimo wysokiej porażki rozegrali najlepszy mecz w tym sezonie. Okazało się, że klasa rywala pozwoliła drużynie "Unii" na prowadzenie wyrównanej gry tylko do 40 minuty meczu.

 

…najlepszej sytuacji nie wykorzystał Mariusz Frydryk, który z kilku metrów nie trafił dokładnie w piłkę idealnie dograną na wolne pole przez Tomasza Wardęgę. Później po akcji Tomasza Wardęgi prawą stroną i dograniu do Łukasza Behrendta temu drugiemu nie udało się oddać strzału, a piłkę przejęli obrońcy…stwierdził prezes Andrzej Starzyński

… w 41 min. Kubisz strzelił głową "w okienko" po dośrodkowaniu z prawej strony i gospodarze schodzili na przerwę wygrywając 1:0. Mogli co prawda podwyższyć jeszcze wynik, ale strzał Łacioka z kilku metrów obronił Michał Bedryj. Ostatnia kontra "Unii" w pierwszej połowie również była nieskuteczna. Podanie Dawida Fryta do wychodzącego na "czystą" pozycję Mariusza Frydryka przejął Piksa…

Po zmianie stron zawodnicy drużyny gospodarzy zdobyli dwie kolejne bramki po strzałach głową. Najpierw po rzucie rożnym trafił Kostecki, a później z bliskiej odległości Karwot po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Czwartego gola dla zespołu GKS II Jastrzębie zdobył Kubisz wykorzystując szybką kontrę i nieudaną pułapkę offsajdową obrońców "Unii".

…w ostatniej minucie meczu na bramkę gospodarzy celnie strzelił Adam Kiełtyka, ale wprost w bramkarza, a w kolejnej akcji Edward Kowalczyk zdecydował się na strzał, po którym piłka odbiła się od obrońców i wyszła poza boisko, może byłoby lepiej, gdyby Edek dograł piłkę do kolegów…zastanawiał się Prezez KP "Unia".

 

W środę raciborska drużyna zagrała w następującym składzie: Michał Bedryj, Mirosław Pniewski, Piotr Sławik, Grzegorz Gawron (od 58' Wojciech Podolak), Artur Potaczek, Tomasz Wardęga (od 71' Artur Janeta), Dawid Fryt, Edward Kowalczyk, Łukasz Behrendt, Jarosław Rachwalski (od 58' Kamil Szałkowski), Mariusz Frydryk (od 80' Adam Kiełtyka). Pozostali rezerwowi: Szymon Kubów, Jacek Selera, Łukasz Pytlik.

 

/Piela/

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here