Cieszą kolejne ligowe punkty, jednak gra nie zachwyciła

W meczu drugiej kolejki ekstraligi piłki nożnej kobiet RTP "Unia" Racibórz pokonała wysoko ISD AJD Częstochowa 5:1, prowadząc do przerwy 3:0.

Co prawda od początku meczu zarysowała się zdecydowana przewaga zespołu gospodarzy, jednak trener Remigiusz Trawiński nie był zadowolony z postawy swoich zawodniczek.

…przy tak słabym przeciwniku zawodniczki z ambicjami na zdobycie mistrzostwa Polski powinne pokazać co rzeczywiście potrafią, nie powinno być taryfy ulgowej, dziewczęta powinne wykorzystać możliwość pogrania, próbować różnych wariantów ataków pozycyjnych i praktycznie każdą akcję kończyć strzałem na bramkę. Przecież drużyna z Częstochowy broniła się w zasadzie na 35 metrach boiska i w pierwszej połowie spotkania nie wykonała żadnej akcji ofensywnej…
    … w grze mojej drużyny niestety brakowało właściwego tempa i rytmu gry. Miałem wrażenie, że to moje zawodniczki dopasowują się poziomem gry do drużyny przeciwnej, trzy zmiany przeprowadzone w przerwie meczu nie zdołały odmienić przebiegu gry…
    … o takiej grze trzeba szybko zapomnieć, bo już w niedzielę gramy następny mecz o punkty w Białej Podlaskiej, a potem 30 sierpnia W Raciborzu  najważniejszy mecz tej jesieni z drużyną Mistrza Polski AZS-u Wrocław…podsumował trener.

Pierwszego gola dla "Unii" zdobyła Patrycja Wiśniewska w 3 min. spotkania. Napastniczka raciborskiej drużyny idealnie wyszła do prostopadłego podania i "objechała" Karolinę Klabis bramkarkę drużyny gości, a potem wtoczyła piłkę do puściutkiej bramki.

Kolejnego gola drużyna RTP "Unia" zdobyła w 7 min. za sprawą Agnieszki Karcz. Z tej sytuacji trener był wyraźnie zadowolony ponieważ jego podopiecznie idealnie wykonały stały fragment gry. Hania Konsek dokładnie "wrzuciła" piłkę z rogu, ruch wykonany w polu karnym przez pozostałe zawodniczki "wyczyścił" pozycję dla Agnieszki. Później Agata Mańczyńska dobrze wyszła do prostopadłego podania i strzałem w krótki róg zdobyła gola w 23 min. spotkania, podwyższając wynik na 3:0 do przerwy.

Kolejna bramka wpadła w 47 min. po strzale wprowadzonej do gry po przerwie Anny Sznyrowskiej. Piąty gol dla "Unii" padł w 58 min. spotkania. Tym razem Anna Sznyrowska idealnie "obsłużyła" Martę Stobbę, której pozostało tylko umieścić piłkę w pustej bramce rywalek.

W 83 min. spotkania piłkarki z Częstochowy oddały pierwszy strzał na bramkę "Unii". Celnie uderzyła wprowadzona do gry w drugiej połowie Daria Tarabasz i zdobyła honorowego gola dla swojej drużyny.

Środowe zestawienie drużyny RTP "Unia" Racibórz: Daria Antończyk, Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Kamila Darda, Agata Mańczyńska (od 60 min. Agnieszka Różkowska), Daria Kasperska (od 46 min. Katarzyna Krupa), Paulina Kawalec, Hania Konsek (od 46 min. Patrycja Rżany), Agnieszka Winczo, Marta Stobba, Patrycja Wiśniewska (od 46 min. Anna Sznyrowska). W rezerwie były jeszcze: Dorota Wilk, Natalia Surma i Kinga Bandych.

W pozostałych spotkaniach zanotowano następujące wyniki: AZS Wrocław pokonał MUKS Praga Warszawa 6:0 natomiast KKPK "Medyk" Konin pokonał AZS – PWSZ Biała Podlaska 3: 1. W tabeli na czele z 6 pkt. AZS Wrocław i RTP "Unia" Racibórz.