POPIÓŁ błyszczał jak diament w sobotnie, memoriałowe popołudnie

0

Zagrali o 19:00 na Placu Długosza, dla licznej już publiczności. Przed koncertem mówili, że będą grać ok. godziny – grali do 20: 20, bo publiczność nie pozwoliła im zejść ze sceny.

Zespół Popiół, to piątka przyjaciół, którzy tworzą swoją muzykę nie oglądając się na innych. Pochodzą z miejscowości Czerwionki-Leszczyny, debiutowali w 2000 roku. Skład zespołu to: Grzegorz Wolny – wokal, Witek Juda – gitara, Mateusz Jasiek – gitara, Jacek Hajduk – bas i Marcin Musioł – perkusja. Na swoim koncie mają ponad 200 zagranych koncertów. Utwory na debiutanckiej płycie to połączenie melodyjnego rocka i prostych, ale wartościowych tekstów. Kolejne single, które wydali zostały zauważone i docenione przez telewizyjne kanały muzyczne, co zaowocowało nagraniami i emisją teledysków w stacjach takich jak: 4funTV, MTV, VIVA, VH1, CANAL+ czy POLSAT. Zgodnie z opinią wielu redaktorów Popiół nie sili się na wyznaczanie nowych trendów. Według nich już dawno na polskim rynku muzycznym nie było tak naturalnego i nienadętego zespołu, a ich utwory to potencjalne hity.

- reklama -

 

– Gramy coś w stylu pop – rock. Nie wstydzimy się tego, że w jakiś sposób odbiegliśmy od naszych początkowych zamiarów grania rocka. Tak naprawdę w Polsce nie produkuje się już takiego prawdziwego rocka. Przyznaję się, że może trochę się sprzedaliśmy. Nasza muzyka w tym momencie to bardziej pop, niż rock, ale przecież to jest naturalne, że żeby zaistnieć na szerszą skalę, trzeba odsunąć czasem na bok swoje zdanie i pójść na kompromis – tłumaczy wokalista Popiołu – Grześ Wolny.

 

 

 

 

 

Faktycznie, zespół gra muzykę, której gatunek ciężko określić: brzmi jak pop stylizowany na rocka. Brak możliwości przyporządkowania zespołowi jednego stylu muzycznego nie przeszkadza widowni w dobrej zabawie. Wręcz przeciwnie:  – To, że gramy taką muzykę trochę mieszaną tylko ułatwia sprawę, bo docieramy do szerszej publiczności. Chcemy grać dla wszystkich. Przecież każdy nasz tekst można rozumieć na swój sposób. A, że rodzaj muzyki, którą gramy jest nie do końca sprecyzowany, to słuchają nas i ci, którzy lubią pop i ci, którzy kochają rocka – zauważa zespół Popiół.

 

To, jak bardzo Popiół spodobał się ze swoimi popowo – rockowymi utworami, dało się zauważyć po koncercie grupy. Kiedy Popiół zszedł ze sceny,  za barierkami czekał już na nich spory tłum fanek.

 

– Przyszłam z kuzynką po autograf od pana Grzesia Wolnego. Mam plakat i chcę mieć na nim podpis tego pana – mówi trochę zdenerwowana Gosia – O! Idą, bierz markera! – krzyczy do kuzynki i dziewczyny znikają mi z oczu.

 

 

 
Muzycy z Popiołu rozdają autografy swoim fanom 

 

 

 

– Słyszeliśmy już wczesniej, że w Raciborzu na koncertach jest zawsze świetna atmosfera. Nasze znajome kapele mówiły, że fajnie się tu gra, ale chyba aż tak gorącego przyjęcia sie nie spodziewaliśmy – cieszy się Grzegorz Wolny. – Dziękujemy fanom za tak serdeczne przyjęcie.

 

Dla fanów zespołu Popiół mamy fantastyczną niespodziankę: w najbliższy poniedziałek ( 25 sierpnia ) w stacjach telewizyjnych pojawi się teledysk do hitu " Czerwień i biel". Oprócz tego już w poniedziałek na naszej stronie www.raciborz.com.pl, pojawi się konkurs, w którym będzie można wygrać jedną z pięciu płyt Popiołu wraz z autografami wszystkich jego członków.

 

/ab/

 

Zobacz stronę http://www.memorial.com.pl/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here