Ewakuacja mieszkańców z budynków przy ul. Opawskiej, Warszawskiej i Matejki

0

W związku z akcją usuwania niewybuchu, ważącego od 300 do 500 kg, przy zbiegu ulic Matejki i Opawskiej przeprowadzana jest ewakuacja mieszkańców. Zarządził ją prezydent Mirosław Lenk.

– W ciągu pół godziny zostanie przeprowadzona ewakuacja miszkańców ulic Opawskiej, Warszawskiej i Matejki. Będą podstawione autobusy. Mieszkańcy zostaną przewiezieni do Szkoły Podstawowej numer 15. Dźwięk syreny – sygnał ciągły 3 minutowy – będzie oznaczał rozpoczęcie ewakuacji – informuje Stanisław Mrugała, kierownik Miejskiego Centrum Reagowania i Ochrony Ludności raciborskiego magistratu .

- reklama -

 

Ewakuowane są wszystkie osoby znajdujące się w promieniu 300 metrów od miejsca zagrożenia. Na miejscu są straż pożarna, pogotowie, obrona cywilna, prezydent Mirosław Lenk. W akcji biorą udział raciborskie jednostki straży pożarnej, a także z Markowic, Miedoni, Brzezia.

 

Dźwig, za pomocą którego zostanie wyciągnięta bomba, jedzie z Gliwic. Niewybuch obecnie jest już przygotowany do wyciągnięcia. Bomba będzie detonowawna prawdopodobnie w Bukowie.

 

15.00 – rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców, którzy zostali tymczasowo ulokowani w SP nr 15. Dźwięk syreny alarmowej – 3 min. sygnał ciągły -oznaczał rozpoczęcie ewakuacji.

 

17.00 – przyjechał dźwig, którym przetransportowano bombę na specjalny pojazd. O godzinie 17.20 kawalkada samochodów w eskorcie policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego odjechała ulicą Opawską w kierunku Sudołu i Studziennej. Trasa przejazdu była zabezpieczona, został całkowicie wstrzymany ruch pieszy i samochodowy.

 

Zobacz również Znaleziono bombę przy zbiegu ulic Matejki i Opawskiej.

Zobacz wideorelację: Ewakuacja z powodu bomby

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here