Nowy projekt dachu opóźnia remont zamku

Remont raciborskiego zamku opóźni się o dwa miesiące, bo nagle zaszła potrzeba przeprojektowania dachu budynku brannego.

Dach początkowo miał być niższy, ale doszliśmy do wniosku, że trzeba go podnieść – mówi Hajduk.

- reklama -

 

Teraz trzeba stworzyć nowy projekt uwzględniający wyższy dach. Na ten czas, firma remontująca , musi wstrzymać się z remontem.

 

– Cieszymy się bardzo, że udało się nam zakończyć pierwszy etap remontu zamku. Drugi etap rozpocznie się z dwumiesięcznym opóźnieniem, czyli w końcówce września. Wstępnie ma się zakończyć w maju. Będzie to kolejny etap renowacji i zamek oddany będzie już w czerwcu. W 2010 roku powinny zakończyć się już całkowicie prace remontowe – tłumaczy Karolina Kunicka, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego.

 

– Oczywiście, nie możemy w stu procentach być pewni, że zamek zostanie oddany w całości w 2010 roku. Jeśli okaże się w trakcie remontu, że pojawiają się jakieś nowe problemy, to będziemy zmuszeni zmienić plany. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby – mówi Adam Hajduk.

 

/ab/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. jo ni… zastanawiam sie o ilu sprawach dodatkowo opozniajacych remont wie juz hajduk, ale nam( raciborzanom) powie o nich za jakies po lroku… smiech na sali: Ha Ha Ha Ha – jduk!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here