Krótka historia o graniu w deszczu

0

Deszcz, korki, manifestacje związkowców Solidarności, a obok tego wszystkiego piękna muzyka grupy Trzydwa%UHT z Raciborza.

Zaraz po ostatnim koncercie w radiowej Trójce zespół Trzydwa%UHT wziął udział w wideosesji. Warunki nie sprzyjały – lał deszcz, a w mieście ogólne zamieszanie spowodowane manifestacjami. A jednak dobra muzyka potrafi świetnie zabrzmieć zawsze i wszędzie – grupa dała akustyczny, kameralny koncert w urbanistycznej scenerii… pod wiaduktem.Zabrzmiały dźwięki utworu "Międzywiersz", który wokalistka – Katarzyna Gierszewska wyśpiewała przez megafon. Takiego wykonania z całą pewnością jeszcze nie słyszeliście!

- reklama -

 

Kolejny utwór – "Przyjdź mi do głowy" i znów zmiana scenerii. Tym razem dźwięki zabrzmiały przy piwie i papierosach w pustym barze. Widać, że Trzydwa%UHT potrafi bawić się swoją muzyką. Efekt jest świetny. Nie ma dwóch takich samych wykonań, za każdym razem interpretacja zaskakuje. Raciborski zespół po raz kolejny pokazał klasę. Ich muzyka to piękne połączenie kobiecego głosu i gitary, mieszanka rocka, jazzu i niebanalnych tekstów.A skąd ten szalony pomysł, żeby artyści grali bez prądu i w ulicznej scenerii? Za projektem stoi Przemek Karolczyk ze swoją stroną: www.uwolnijmuzyke.pl. Strona ma w planach pokazanie wielu artystów w takich właśnie niebanalnych okolicznościach. Póki co zagrali: Kawałek Kulki oraz Trzydwa%UHT.

 

Jak wyjaśnia sam autor: "Będąc głodnym dobrej polskiej muzyki i wierząc w to, że w Polsce jest mnóstwo zdolnych artystów, postanowiłem zabrać się samemu za zmianę sposobu pokazywania muzyki. Od zawsze fascynowały mnie wykonania akustyczne, minimalistyczne, a capella – stąd jeszcze większa radość z tego, że będę mógł uczestniczyć w takim prezentowaniu dźwięków. Najpiękniejszym elementem takiego prezentowania artystów jest możliwość uczestniczenia w aktach wykonania i tworzenia muzyki – to wszystko dzieje się naprawdę i zbliża bardziej niż koncert, na którym scena wypełniona jest po brzegi elektroniką, a dźwięk przetwarzany na milion sposobów.

 

Zobacz też videosesję

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here