Zbiórka krwi pod hasłem „Oddaj krew u nas, nie na autostradzie”

Pobór krwi w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Dnia bez Samochodu przeprowadzi RCKiK w Raciborzu.

Wzorem lat ubiegłych obchodzimy w dniach od 16 do 22 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz 20 września Dzień bez Samochodu. W Raciborzu przy wydatnej Państwa pomocy, chcemy w tym roku zaakcentować nasz udział w obchodach Dnia Bez Samochodu przez zorganizowanie dobrowolnej akcji zbiórki krwi dla ofiar wypadków drogowych – pod hasłem "Oddaj krew u nas, nie na autostradzie".

- reklama -

 

 

Pobór krwi przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:

 

w dniach od 16 do 22 września, codziennie w godz. 8:00 – 15:00, w czwartek 8:00 – 17:00 w swojej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 3;
w dniu 20 września, w godz. 10:00 – 14:00 przed siedzibą Miejskiego Centrum Informacji – ul. Długa 2, pod arkadami.

 

Prezydent Miasta apeluje do wszystkich dyrektorów, prezesów i kierowników firm, zakładów pracy, instytucji z terenu miasta Raciborza o rozpropagowanie tej akcji wśród pracowników – szczególnie użytkowników pojazdów samochodowych i ułatwienie chętnym dotarcia do punktu poboru krwi w wyznaczonych godzinach.  Zwraca się również do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o zorganizowanie spośród uczniów danej placówki grup osób chętnych do oddania krwi i zbiorowy udział w tej akcji uczniów i nauczycieli. Mając również na uwadze szkodliwość dla środowiska samochodów jako źródła trujących spalin wprowadzanych masowo do atmosfery, hałasu komunikacyjnego oraz odpadów niebezpiecznych (np. oleje, akumulatory), Prezydent Raciborza Mirosław Lenk zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta o zaniechanie przynajmniej w dniu 20 września używania samochodów i wykorzystania jako środka przemieszczania się pojazdów komunikacji miejskiej bądź rowerów.

 

Zobacz również Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu.

 

/k/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wszędzie wszyscy łanie mówią o honorowym oddawaniu krwi, o ratowaniu życia… to prawda, ale dlaczego nikt niemówi jaki to jest biznes! Ile kosztuje Krew? 7 czekolad? A ile zarabia Pani dyrektor placówki pobierającej krew? Przecież to jest jej interes życia! Ktoś sie tym interesuje?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here