T. Kusy: Dlaczego materiały na sesję dostarcza prywatny operator pocztowy

14

Radny Tomasz Kusy na ostaniej sesji rady miasta wyraził niezadowolenie, że materiały na sesję dostarcza prywatny operator pocztowy.

– Ważną inicjatywą w ramach 900-lecia miasta Raciborza było wejście w życie znaczka z wizerunkiem naszego miasta. Podziękowania należą się Poczcie Polskiej oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie. Nie rozumiem jednak, dlaczego materiały na sesję dostarcza prywatny operator pocztowy, skoro miasto współpracuje z Pocztą Polską.  Świetnie, że prezydent szuka oszczędności, ale nie wydaje mi się za stosowne czynienie tego właśnie teraz, po takim ukłonie Poczty Polskiej w naszą stronę – tłumaczy Kusy.

- reklama -

 

Radny Tomasz Kusy: Niefortunny zbieg wydarzeń – Poczta Polska postarała się, coś dla nas zrobiła, a my idziemy do konkurencji…

 

Prezydent Mirosław Lenk przyznał, że nie wiedział o korzystaniu z usług prywatnego operatora pocztowego. Zapewnił, że sprawdzi, jakie są różnice w cenie. 

 

Umowę z prywatnym operatorem pocztowym zawarło miasto na początku maja tego roku. Jak dowiedziałam się w Biurze Obsugi Intersantów – zdecydowała korzystniejsza cena przesyłek za potwierdzeniem odbioru. Umowa jest podpisana do maja 2009 roku.

 

Znaczek z serii "Miasta Polskie – Racibórz” wszedł do obiegu 1 lipca wraz z kopertą FDC (pierwszego dnia obiegu). Walor ma nominał 1,45 zł.

 

 

Na znaczku znajduje się  grafika Baszty z XVI wieku i Kolumny Maryjnej, zaś na kopercie – kaplicy zamkowej. Znaczek ma upamiętniać 900-lecie pierwszej wzmianki o Raciborzu.

 

Zobacz również Racibórz na znaczku Poczty Polskiej.

 

/KJ/

- reklama -

14 KOMENTARZE

 1. Proste prywatny operator pocztowy jest tańszy i szybszy wiec po co ta afera że racibórz ma znaczek czy o co chodzi jak małe dzieci nasi radni przedszkola wam czeba a nie coś takiego co robicie o głupoty się rzucacie.

 2. Nie wiem co się dzieje w Raciborzu z „Pocztą”, bo trudno się połapać, kto jest kto. Być może jest jakaś konkurencja ale wygląda to na manipulacje płatnymi usługami w zakresie dostarczania do adresatów różnych poleconych przesyłek pocztowych lub zwyczajnych listów. Od pewnego czasu paczki są dostarczane odrębną pocztą – nie przynosi ich listonosz, który to robił od zawsze? Takie rozwiązanie jest dobre. Do domu nadal przynoszą listy zwykłe i polecone, listonosze – znani od wielu lat. Opłaty za korzystanie z usług (wodociągi, gazownia, prąd itp) przedsiębiorstwa zlecają to własnym pracownikom, znanych osób, które również kasują płatności. Ostatnio pojawił się jakiś prywatny listonosz, nikomu nie znany, zostawiał listy w skrzynkach lub pod drzwiami. Nie dawno pojawił się inny, nikomu nie znany doręczyciel pism i przesyłek poleconych nadawanych z Urzędu Miasta?, na listach nie było żadnego znaczka ale była pieczątka PAF Operator Pocztowy? Nigdy nie miałem żadnych problemów z pocztą, ale ten ostatni mnie mocno zirytował, nie życzę sobie takich doręczycieli. (Siedziba tej „Poczty” mieści się w budynku PKP). Panie prezydencie, to na Pana terenie jest taki bajzel, obywateli tego miasta się niepokoi takim stanem rzeczy!!!. To już nie jest prawo rynku, to zwyczajny bałagan!

 3. Tak jest, oto najwiekszy problem w funkcjonowaniu naszego miasta, najważniejszy temat dla Pana radnego i Pana prezydenta. Liczy się najbardziej kto dostarcza pocztę i czy ktoś inny się na to nie obrazi bo zrobił jakiś tam znaczek, o którym pewnie i tak nikt nie wiedział, że w ogóle istnieje. Idąc tokiem rozumowania Pana radnego należy zmusić mieszkańców Raciborza, aby wszystkie opłaty na rzecz miasta w ramach wdzięczności dokonywane były tylko i wyłącznie na Poczcie Polskiej po odczekaniu 30 minut w kolejce. Ale rozumiem, że w tym mieście wszystkie inne sprawy (gospodarka, oswiata, sport) zostały pozytywnie załatwiowne i mozna się wreszcie zająć pierdołami. Gratulacje!!!

 4. jamżeto: Idź do piekarza u którego od lat kupujesz pieczywo. Powiedz (błagaj), że chcesz aby wprowadził nowy rodzaj pieczywa bo bardzo ci zależy. Poproś również o udostępnienie witryny jego piekarni na swoją reklamę. Jak facet w końcu przekona się, włoży kasę w nowe urządzenia to następnego dnia ostentacyjnie idź do konkurencji po drugiej stronie ulicy. Do tego krzycz, że czas pokonać monopol starego piekarza. No właśnie takich ludzi reprezentujesz…

 5. prosta sprawa: Paf jest szybszy, odbiera pocztę od klienta i dostarcza go w tym samym dniu na terenie Raciborza, i jest tańszy. Poczta – co tu dużo gadać, pibierają characz za niby priorytet który idzie tydzień, a mają na to 24 godziny. Poczta jest droższa i masowo giną przesyłki. No i te kolejki, ostatnio zirytowało mnie to na poczcie kiedy chciałem wysłać polecony a babszyl przedemną w okienku zastanawiał się jakie rajstopy wybrać. Szlag mnie trafił tam. Teraz wszystko wysyłam w PAF. Brak kolejek, taniej i bez nerwów.

 6. Jeszcze jedna sytuacja na poczcie rodem z PRL – starsza kobieta, emerytka opłacała rachunki, chciała zrobić ksero swojej emerytury, kasierka rzuciła jej cene 1zł, babcia była oburzona ze tak drogo, miała tam dużo opłat i za każdy rachunek pobierali jej 2,50 w sumie dużo tego zapłaciła, i oburzona ze prawie 20zł samych opłat jej pobrali i jeszcze 1zł za ksero chcą. Na to babka w okienku – nie musi pani u nas kserować, na mieście jest dużo firm które zrobią to za 20gr.

 7. Mąciwody znają swoją rolę, ale dla myślącego, pozytywna konkurencja, nie wymaga wsparcia ze strony kolesiów aby było taniej i lepiejj? Zwróciłem uwagę na brak mentalnego przygotowania doręczycieli do takiej funkcji i w tym zakresie Poczta Polska ma przewagę. Inną kwestią jest sposób funkcjonowania przesyłu między UP na terenia całego Kraju. Zdarzają się niejasne zachowania ludzi z nadzoru, szczególnie podpadające są nie wyjaśnione przyczyny, że listy polecone trafiają do adresata otwarte, zaś przychodzące podpadająco mocno zniszczone (Listonosze od razu tłumaczą się, że takie odebrali w Centrali.) Z drugiej strony można się spodziewać, że podobnie będzie się działo w PAF-ie, gwarancji nie ma żadnej bo w tym mieści nikt nikogo nie kontroluje pod kątem przestrzegania prawa i zasad przyzwoitości. Nadal podzielam głos Radnego, że korzytanie z usług prywatnych w UM jest nie właściwe. Przecież Prezydent może zatrudnić doręczyciela- posłańca, który będzie etatowym pracownikiem UM. Na pewno będzie taniej.

 8. Do miki poczta pobiera characz za piorytet ja raz ubiegałem się o straty bo wysłałem piorytet i szedł 11 dni a z tego co wiem powinin iść 24godziny i mnie pani kierownik poczty zignorowała żenada takie instytucje powinni zamykać bo okradają utciwych ludzi.

 9. Jeżeli PP zrobiła ten znaczek za darmo (nie żądając w zamian kasy lub wyłączności na dostarczanie przesyłek) to jest to troche nie w porządku, ale w tym wypadku PP jest sama sobie winna.
  Jeżeli natomiast wzięli kasę za wypuszczenie nowego znaczka, to nie ma zmiłuj się, albo niech obniżą ceny, albo mogą spadać na drzewo. Nikt nie bedzie ich żałował.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here