Teren po byłym szpitalu rejonowym pod handel

8

Zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu zlokalizowanego u zbiegu ulic Bema-Staszica-Opawskiej.

- reklama -

Na wrześniowej sesji Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki u zbiegu ulic Bema-Staszica-Opawskiej. Przeznaczeniem terenu jest zabudowa usługowa, budynki użyteczności publicznej i budynki mieszkalne wielorodzinne. Plan zagospodarowania dopuszcza lokalizację obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży przekraczającej 400 m2.

 

Przeciwny uchwale był między innymi radny Robert Myśliwy. Jego zdaniem Racibórz jest miastem zieleni i tego nie należy zmieniać.

 

Prezydent Mirosław Lenk przekonywał o słuszności zmiany planu. – Zmiany planu dokonujemy na prośbę powiatu. Bez zmiany nie sprzedadzą byłego szpitala. To, co tam powstanie musi wykorzystywać istniejące budynki byłego szpitala – tłumaczył Lenk. 

 

Jak mówi starosta Adam Hajduk, są kupcy zaintersowani tym terenem. – jest to teren atrakcyjny, ale kupcy chcą wiedzieć, co tam będzie można zrobić. W zeszłym tygodniu na posiedzeniu Zarządu została podjęta decyzja o ogłoszeniu przetargu nieograniczonego. Za  były szpital chcemy 8,5 mln zł – tłumaczy.

 

Będzie to kolejny przetarg na sprzedaż byłego szpitala rejonowego. Poprzednie nie doprowadziły do jego sprzedaży. 

 

Zobacz również Nikt nie chciał szpitala, Ogłoszono kolejny przetarg na sprzedaż byłego szpitala.

 

/KJ/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. To właśniu tu, a nie w samym centrum na pl.Długosza powinien powstać drugi Focus. Obecny wjazd do szpitala (od strony Opawskiej ) – zamieniony w ogromny hol galerii. Tył, czyli piętra sklepowe już w ścianach zaułka byłego szpitala. W Rybniku wykorzystano kamienice do budowy galerii i od strony rynku jest praktycznie niezauważalna, więc dziwi mnie, że przy dzisiejszych możliwościach budowlanych, władze zadecydowały o wolnostojącym hiperklocku tuż obok raciborskiego rynku.

  2. do BRUM. To nie władze decydują, to inwestor decyduje. Masz kase? Wybuduj! Proste. Miasto powinno sprzedać jaknaszybciej były szpital: po pierwsze kasa dla miasta po drugie nieparują duże pieniądze na utrzymanie pustych ścian.

  3. Luki, miasto nic nie będzie miało ze sprzedaży starego szpitala gdyż podlega pod powiat a zatem 8,5 mln uzyskane za kawałek ziemi w Raciborzu będzie skonsumowane przez powiat a nie miasto.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here