Starostwo liczy na wsparcie finansowe remontu zamku przez MKiDN

5

Wniosek o dofinansowanie w ramach programu Promesa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego musi być złożony do 30 listopada.

– Wkład krajowy, czyli tak zwany nasz wkład własny do remontu zamku wynosi 3 mln 600 tys. zł. Liczymy, że MKiDN dofinansuje nasz wkład – tłumaczy Karolina Kunicka, rzecznik prasowy starostwa.

- reklama -

 

 

Celem programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest zwiększenie efektywności wykorzystania środków europejskich na rzecz rozwoju kultury. Program polega na dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wkładu krajowego do wybranych projektów kulturalnych, realizowanych ze środków europejskich. Promesa MKiDN może pokrywać maksymalnie 90 % wkładu krajowego. W szczególnych przypadkach Minister Kultury i Dziedzictwa Narodwego może zadecydować o pokryciu więcej niż 90 % wkładu krajowego.

 

W ramach programu Promesa z dofinansowania skorzystały w tym roku między innymi Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Parafia Katedralna p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sosnowcu, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu.

 

Przypomnijmy 2 września starosta Adam Hajduk przebywał z wizytą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. W spotkaniu z podsekretarzem stanu konserwatorem generalnym zabytków Tomaszem Mertą uczestniczył również poseł ziemi raciborskiej Henryk Siedlaczek. Celem wizyty były rozmowy dotyczące pozyskania środków ministerialnych na remont Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

 

– Spotkanie było krótkie, a rozmowa bardzo rzeczowa. Istnieją realne możliwości, że Ministerstwo będzie partycypować w kosztach remontu – informuje Starosta, który do Warszawy udał się z multimedialną prezentacją piastowskiego grodu. – Bardzo dobrze została również przyjęta informacja, że większość środków na remont została pozyskana z funduszy unijnych, a nasza wizyta dotyczy partycypowania Ministerstwa w tzn. wkładzie własnym – dodaje Starosta.

 

Zobacz również Hajduk z wizytą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

/KJ/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. panie starosto – przydalaby się na tą okazję konferencja. trzeba powiedzieć tej szarej beznadziejnej masie głupich wyborców, że remont zamku trwa i ma się doskonale! a dodatkowo trzeba powiedzieć że zdobył pan tysiąc milionów, żeby jeszcze lepiej wyremontować zamek!

  2. Sądząc ,po ilości błędów gramatycznych,interpunkcyjnych,stylistycznych, jesteś wybitnym przedstawicielem, tej ,jak określiłeś- miernoto-,,masie głupich wyborców,,Dzięki takim ,,ofiarom,, jak Ty, cały ten kram funkcjonuje.Zawsze prominnenci,
    liczą na takich jak Ty, wyborców, fundując im kiełbasę z musztarda, szklankę piwa i bułkę! Proś boga o zdrowie ,bo o rozum za póżno!

  3. Fji fju – krytykuje mnie osoba, która sama zrobiła błędy w swoim poście. Sądząc po wściekłym tonie i braku umiejętności czytania między wierszami jesteś pracownikiem urzędu lub blisko związaną z kimś z „władzy” osobą. Różni nas to, że ja mam świadomość tego, kiedy mnie oszukują.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here