Wieczór poetycki Marii z Zobolewiczów-Wojtczak

17 października o godz. 17.00 w Muzeum w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej odbędzie się wieczór poetycki  z okazji wydania XXI tomiku poezji pt. "Literackie Variette".

Joanna Muszała-Ciałowicz oraz Maria z Zobolewiczów-Wojtczak zapraszają na wieczór poetycki z okazji wydania XXI tomiku poezji pt. "LITERACKIE VARIETTE". Imprezę poprowadzi mecenas Jan M. Stuchły a podkładem muzycznym uświetni zespół poezji śpiewanej "ATLANTYDA" pod kierunkim mgr Ireny Hlubek.

- reklama -

 

Maria z Zobolewiczów – Wojtczak jest absolwentką filologii polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, członkiem Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego w Katowicach. Debiutowała na łamach prasy lokalnej, ogólnopolskiej w "Głosie Nauczycielskim" oraz polonijnej w USA "Nowy dziennik". Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Raciborza i środowiska literackiego nauczycieli. Należy do Litearckiego Klubu Nauczycielskiego w Katowicach.

 

Wydała 20 tomików poezji. Laureatka wielu konkursów literackich.  W 1999 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Raciborza. W 2003 r. została laureatką w dziedzinie kultury nagrodzona Nagrodą Starosty Raciborskiego w Raciborzu. W 2003 r. otrzymała List Gratulacyjny z Watykanu od Jego Świątobliwości Jana Pawła II.

 

W 2001 r. Wielka Kapituła w Krakowie przyznała Medal za zasługi literackie od Sokolnictwa Polskiego poprzez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół".

 

/KJ/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Znowu jej wieczór poetycki? To nie ma w Raciborzu innych poetów? W kółko tylko jedni i Ci sami. A może by tak dać szansę młodym? Przecież było kiedyś w RCKu jakieś koło poetów czy warsztaty poetyckie… A nie w kółko Wojtczak i Molęda…

    To jest ZAMKNIĘTE KRĄG jednych i tych samych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here