Rzeczpospolita: Ocenzurowana historia

"Anna Walentynowicz zakazana dla uczniów. Raciborscy maturzyści przyszli na spotkanie z legendarną opozycjonistką, ale starosta Adam Hajduk wyprosił ich z sali".

"Na spotkanie z Anną Walentynowicz przyszło około 100 licealistów, kilku historyków i wychowawców. 10 minut przed wyjściem na scenę, do dyrektorki domu kultury zadzwonił Adam Hajduk, starosta raciborski wybrany dzięki koalicji PO z Razem dla Raciborza (podlega mu ośrodek). Kazał natychmiast odwołać imprezę. Powiedział, że nie zgadza się na spotkanie polityczne. Frencel i dyrektorka domu kultury z ciężkim sercem powiedziały licealistom prawdę. Młodzież wyszła bez słowa".

- reklama -

 

Piotr Klima jest sprawą zdruzgotany. – Pani Walentynowicz powiedziała, że jest do tego przyzwyczajona. Żałuję, że miasto zrobiło sobie taką antyreklamę. Starosta nie może wprowadzać cenzury poglądów, korzystając z tego, że kieruje powiatem i jest właścicielem domu kultury czy szkół. To może robić kuratorium.

 

Starosta nie ma sobie nic do zarzucenia. Uważa, że dom kultury ma statut i nie ma w nim ani słowa na temat "prowadzenia działalności politycznej”. Zarzuca radnemu, że powinien wynająć salę dla młodzieży".

 

Czytaj więcej: "Rzeczpospolita" 22. 10. 2008

 

Sprawę porusza również onet.pl w artykule Starosta zakazał lekcji z legendą "Solidarności".

 

O sprawie pisaliśmy również w artykule Starosta odwołał spotkanie młodzieży z Walentynowicz.

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Ja jestem dumna z takiego zachowania Starosty (bez ironii). Błędem było zapraszanie tak kłótliwej i zajadłej kobiety do Raciborza. I jeszcze ten spend młodzieży w godzinach lekcji w szkole- tragedia. Brawo Panie Starosto!!!

  2. szanowna redakcjio! chciałbym poznać, treść wypowiedzi szanownej Pani W. na spotkaniu z III wiekiem!,. bo dochodza mnie słuchy, ze było tylko o Bolku i IPN-nie. Ciekawy jestem, bo redacja przemilcza jakoś tą sprawę

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here