Dyrektor SMS wzywa portal do usunięcia komentarzy użytkowników Forum

296

Za pośrednictwem kancelarii adwokackiej, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zgłasza redakcji, iż czuje się szkalowany.

- reklama -

Dnia 4 września 2008 do redakcji wpłynął list czytelnika zaniepokojonego stanem urządzeń sportowych należących do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, który wywołał dyskusję na forum portalu.

Za pośrednictwem kancelarii adwokackiej Arkadiusz Tylka, dyrektor SMS – jak określono w piśmie: "powszechnie szanowana osoba", wnosi o usunięcie z forum wpisów podważających jego autorytet jako pedagoga i naruszających dobra osobiste władz szkoły.

Prawnik w piśmie zwraca uwagę na fakt, iż w dyskusji internautów zarzuca się dyrektorowi szkoły sekciarstwo i fanatyzm religijny, a dyskusja zamiast merytorycznych argumentów, zawiera najeżone inwektywami opinie na temat wyznania i działalności religijnej dyrektora SMSu.

Wprawdzie kancelaria prawna legitymuje się pisemnym pełnomocnictwem wyłącznie Arkadiusza Tylki (pismo str. 4), to występuje również o usunięcie wpisów na forum dotyczących przewodniczącego Rady Powiatu, dyrektora SP nr 18 – Norberta Miki, którego internauci nazwali w komentarzach "guru" Odnowy w duchu św. – jakoby założyciela ruchu "religijnopodobnego".


Kopia listu do Redacji:

Nie wdając się w ocenę zasadności pisma adwokackiego, którą zostawiam czytelnikom, w odpowiedzi na żądanie  Arkadiusza Tylki, wyrażoną za pośrednictwem kancelarii prawnej, oraz w związku z ewentualnymi wątpliwościami wokół pisma

i samej dyskusji przywołanej z Forum Raciborskiego Portalu Internetowego, a także dla szeroko rozumianej ochrony interesów naszych internautów jako administrator forum usuwam określone wypowiedzi, do których odnosi się pismo.

Jednocześnie internautom, biorącym udział w polemikach na forum, polecam gorąco analizę zarzutów i argumentów przytoczoną w piśmie a także zapisy regulaminu forum, którego znajomość każdy internauta potwierdzał akceptując warunki udziału w portalu.

Pamiętajmy, iż konstytucyjna gwarancja wolności wypowiedzi obejmuje i chroni wszystkie te opinie, które są rzetelne, udokumentowane i mają pokrycie w faktach.

z poważaniem

Redaktor Naczelny

Ireneusz Burek

- reklama -

296 KOMENTARZE

 1. Do,, odnowiony w duchu,, robak wiary przedrążył Ci mózg wzdłuż i wszerz! Zamiast nika,, odnowiony w…,, pisz popierdolony! / pierdolić – słownik Brucknera – oznacza pleść bzdury , głupoty itp.

 2. Ten fizy[img]upload/small_10ScreenShot020.jpg[/img]czny kaleka ma się dobrze, coraz lepiej! W starostwie mu przają!Jest PRZEWODNICZĄCYM ,ale ma wyższe aspiracje! Lenku – u w a ż a j! To nic ,że razem pracowaliście w 15-tce! SYNDROM Stalina powoduje że ,,kosi sie,, bratców!

 3. A duchy w SMS-sie dalej się panoszą.Tylka z konserwatora największego nieudacznika zrobił kierownika.A najgorzej jest jak z dziada zrobią pana.Może prezed wyborami ktoś się za to weznie i zrobi z tym porządek.Zyska duże poparcie.

 4. Uciekaj mały, uciekaj:
  [url=http://www.youtube.com/watch?v=pz_Jx9Wk_Xw]http://www.youtube.com/watch?v=pz_Jx9Wk_Xw[/url]
  Uważaj na pajaców „za kazalnicą” którzy nie odebrali powołania od Pana Boga tylko od przełożonego-człowieka.
  Prawdziwi pasterze nie panikują z powodu „niby-prześladowań” (w dodatku w polsce ;=)). Sekciarstwo, ukrywanie się i nadmierna ostrożność jest wskazana tylko jeśli w grę wchodzą ogromne pieniądze i dziwne układy na krawędzi legalności.

 5. który milczysz, który obawiasz się myśleć, który nie masz nadzieji – UCIEKAJ.

  Kochany przyjacielu nie miej złudzeń. Gdy ponad dekadę temu odchodziłem z MARANATHY miałem nadzieję, że jeszcze tam wrócę. Ba miałem przekonanie, że tak się stanie gdy organizacja pana Miki wyjdzie z katolicyzmu i zacznie działać otwarcie jako kościół.
  Pięć lat temu moje nadzieje się rozwiały jak poranna mgła. Dekret Abp’a Nossola stwarzał ku temu szczególną okazję – nikt z niej nie sorzystał.
  Co prawda powstał jakiś dziwny twór, który nazywacie kościołom, ale ta efemeryda nie spełnia nawet podstawowych wymogów jakie na takie organizacje nakłada prawo polskie (brak transparentności i publicznych spotkań – kościół jest oraganizacją użytku publicznego). W najbliższym czasie, do MSWiA może zostać skierowane zażalenie na funkcjonowanie waszej żorskiej przykrywki. Istnieje spora grupa osób zaniepokojonych i tych, którym zabroniono uczestniczyć w spotkaniach tzw. kościoła.
  Nie moja to jednak rzecz. Pan doktor może przyjąć powyższą informację jako mały donosik, w których, zresztą, jest bardzo rozmiłowany. Prawo i tak w tym przypadku jest po stronie jego adwersaży.

  Drodzy przyjaciele.
  Wiem, ze musicie mieć dużo odwagi, aby czytać te fora, a skoro to robicie, to znaczy, że nie do końca przestaliście myśleć.
  W najbliższym czasie, pod nikiem „UCIEKAJ” będę prowadził polemikę z stereotypami jakie Wam wpojono, które stworzyły w Was jedyny i „prawdziwy” obraz kościoła. Swoje rozważania oprę o Słowo Boże, teologię protestancką i zdrowy rozsądek.
  Zapraszam do lektury. Pierwszy wpis pod koniec tego tygodnia.

 6. ( EKC) Ewangeliczny Kościół Chrześcijański w Żorach był zarejestrowany na początku na Pana: Piotr Jakuszewski, obecnie na stronie MSWiA nie podaje nazwiska, jest „naczelna rada kościoła” wymieniona jako organ kierowniczy
  W sprzedaży pojawiła się płyta wydana przez ten kościół:
  [url=http://www.sklep.af.com.pl/product_info.php?products_id=3312&osCsid=fc449f65e78d0e2a6c0ed12cdaa2e23b]http://www.sklep.af.com.pl/product_info.php?products_id=3312&osCsid=fc449f65e78d0e2a6c0ed12cdaa2e23b[/url]
  Strona www produktu: [url=http://www.typoruszasz.pl]www.typoruszasz.pl[/url] – skoro to grupa muzyczna EKC to chyba mają pojęcie kiedy są
  spotkania, gdzie i czy można sobie przyjść i posłuchać co maja do powiedzenia. Trzeba zapytać.

 7. [quote]gall anonim … tez mi. To przeciez widac ze sam pseudonim jest prawdopodobnie wymyslony przez ktoregos z panów wspomnianych kilkakrotnie, a nawet bym stawiala na p. Mike. Naleze to tych, ktore przewinely sie przez ta sekte i p. Mika od samego poczatku nią kierował (stworzył) , a p. Tylka byl tez jednym z wczesnych nabytkow (bedzie z 18 lat w sekcie). Teraz zresztą odpowiada za tajną czesc tej sekty (nie ta oficjalna przy kosciele) – tą, ktora sie potajemnie spotyka po prywatnych kwaterach i cichych obozach (sic, wczasach) lub w Leśnej Polanie (pralnia 1). Bosem czesci oficjalnej (koscielnej) jest biedny i zaszczuty p. Pleszka. Jest jeszcze p. Jakuszewski z niby kościoła w Żorach (pralnia 2) a p. Mika – Cappo di tutti Cappi, spinajacy calosc z zupelnego podziemia. Wladca Pierscieni w wydaniu loklanym. Wiec albo gall anonim nie wie nic i nie chce wiedziec (zamknięty umysł), albo robi sztuczny szum dla odwrocenia uwagi. Odpowiedzcie sobie sami. Wystarczy poczytac przytoczone linki, dyskusji ogolnopolskiej, lokalnej, artykulow prasowych … wszyscy to wymyslili? Po co uwzieli sie na biednych „panów pokrzywdzonych”?. Nawet jeżeli to tylko część prawdy (ja często bywa) to jednak zapewniam, że duża część. Zadni z nich katolicy. Dobrzy aktorzy. Z jednej strony chca isc do wladzy, ale sami soba nic nie reprezentuja ciekawego, wiec nie moga wyprzec sie i pozbawic kontroli nad kilkudziesiecioma, biednymi i uzaleznionymi osobami. Poznałam osobiście jednego i drugiego pana wystarczająco, by poznać ich intencje. Nnawet do piet nie dorastaja Wojnarowi, Lenkowi, Hajdukowi – aż dziw, że ci się tak zniżyli. Jest takie powiedzonko: „nie zadzieraj z idiotą, zciągnie cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem”. Oby w porę sie zorientowali i ugasili ten płomień, póki to jeszcze nie pożar.[/quote]

 8. Niedziela pogrzeb pary prezydenckiej w całym Raciborzu żałoba tylko na basenie SMS nie.Pan Krużołek nawet tego dnia nie przepósci na zarobek.Panie Piotrze prawie każdą niedziele widze pana w kosciele a tu pan w takim dniu kase trzepie.WSTYD

 9. Widać Jak Największa Sekta Świata Kosi Miliardy I Sięga Po Władzę W Tym Wyznaniowym Grajdole,głosząc Kłamstwa Przeciwne Bożemu Słowu. Ostatnio Poróżniła Grajdoł Religijnaków Przez Decyzję Pochówku Na Wawelu. Jeśli Nawet Czarni Rozliczają Się Z Zakoszonych Miliardów I Ogromnych Połaci Najlepszych Ziem I Majątków,to Nie Przed Polskim Fiskusem ,co Najwyżej Przed Watykańskim Guru. Czarni Funkcjonariusze Obcego Mocarstwa „rzeżbią” Ten Kraj Ile Wlezie A Uzależnieni Od Tej Sekty ,jak W Transie Jej Bronią I Gotowi Są Dla Czarnych Zlinczować Tych ,którzy Nie Dali Się Wciągnąć Lub Wyszli Z Tej Uzależniającej,w Każdej Dziedzinie Życia Społecznego—sekty Rzymskiej.

 10. tzw. ,,Listów do redakcji,, a także jednego z tematów tego forum : ,,Pytania do …,,
  1/ czy Redakcji coś – nowego – wiadomo odnośnie przywołanego przeze mnie z ,,annałów,, pisma Kancelarii złożonego na wniosek Pana Dyrektora T….?
  2/ mamy nowych ,,wybrańców,, – ale skoro poprzednicy na w/w ,,Pytania do…,, ani mru, mr więc ,,nowi,, zapewne TEŻ
  – może warto więc by PUBLIKOWAC pytania tu zamieszcczane W Waszej GAZECIE …?
  Wówczas – według mojej wiedzy – obowiązywałoby adresatów Prawo prasowe ze wszystkimi tego konsekwencjami … Tutaj – jak na razie – mogą nas, Ich ,,elektorów,, – jeszcze olewać …

 11. [b]Internauto – od dziś możesz zadać pytania prezydentowi, staroście, radnym na forum.raciborz.com.pl[/b]
  Wychodząc
  naprzeciw potrzebie budowania platformy komunikacji, pomiędzy
  czytelnikami a osobami publicznym, rozpoczynamy dziś inicjatywę,
  polegającą na wykorzystaniu forum dyskusyjnego do rzeczowej
  merytorycznej dyskusji z osobami publicznymi miasta i powiatu. Za
  pośrednictwem forum.raciborz.com.pl można od dziś zadawać pytania
  bezpośrednio kierowane do prezydenta M.Lenka, wiceprezydentów
  W.Krzyzeka, L.Nowackiej, starosty A. Hajduka, naczelników wydziałów
  urzędów, dyrektorów placówek podlegających samorządom oraz radnych
  miejskich i powiatowych.
  (Osobom publicznym, do których skierowane
  zostaną pytania za pośrednictwem forum zostanie udzielone wsparcie
  redakcji w zakresie technicznym i przepływu informacji).
  źródło : Forum Raciborskiego Portalu Internetowego , tekst zamieszczony przez Redakcję dnia 07-11-200 godz.10:52
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………….
  dzisiaj jest : godz.01:13 dnia :29 grudnia 2010r. a adresaci – w większości – Ci sami …

 12. „mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danej działalności”. Artykuł 212 par. 2 Kodeksu karnego, który jest podstawą oskarżenia, przewiduje za taki czyn grzywnę, karę ograniczenia wolności albo do roku więzienia.
  U W A G A !
  Zgodnie z nim, nie popełnia przestępstwa ten, kto „rozgłasza…………. prawdziwy zarzut dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną/dyrektor szkoły/ lub służący obronie społecznie uzasadnionego interesu”.

 13. Panie dyrektorze Tylka ! Ilu pracowników ZOSMS których Pan zatrudnia należy do Waszego stowarzyszenia zwanego tu sektą. Dlaczego inni kandydaci nie mają szans na przyjęcie do pracy u Pana ?
  Szkoła to nie jest Pana folwark.

 14. W sekcie jest takie myślenie : tzw „Świat” (czyli wszyscy spoza wspólnoty raciborskiej ) jest ze sobą w ukłdzie, w sposób nieuczciwy daje pracę znajomym, rodzinie lub za kasę itd. We wspólnocie tzw „Bracia” umożliwiają podjęcie pracy swoim współbraciom, którzy nie mają takich ukałdów i nie żyją w brudnych układach jak wymieniony wyżej „Świat”. Wg wspóloty jest to zupełnie coś innego, choć przyznacie, że wygląda na to samo. Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia. W tym celu wielce pożądanym jest żeby członkowie wspólnoty obejmowali wysokie stanowiska, a tym bardziej te, które umożliwiają dawanie pracy innym (czytaj swoim), lub też zakładane są „wspólnotowe interesy”, które generują miejsca pracy. Ponieważ dysponują dość znacznymi kwotami z nieopodatkowanych darowizn zwanych wewnątrz „dziesięciną” ( czyli dziesiątą częścią przychodów swoich członków) część z nich przeznaczana jest na uruchamianie tego typu działań.

 15. Tak/To prosze mi wytłumaczyć skąd się biorą Ci nowi nauczyciele,skoro na targach pracy dla nauczycieli czasem SMS nie podaje żadnego zapotrzebowania,a potem człowiek się dowiaduje,że takowa etat/zastępstwo było.

 16. Chyba zbyt mało wiesz o sposobach zatrudniania. Targi sa w czerwcu (albo w maju, nie pamiętam) – wtedy dyrektorzy nie wiedzą jeszcze jaki będzie nabór, ile klas otworzą i o jakich profilach. Szkoła może sobie planować, że otworzy klasę np. artystyczną, ale jak nie będzie chętnych, to powstanie druga klasa z rozszerzonym angielskim – i wtedy są jakieś godziny dla anglisty – takie sytuacje rozstrzygaja się dopiero w sierpniu. Poza tym, powiedz mi kto po targach znalazł pracę? Pewnie jakieś jednostki. W szkołach leżą sterty podań, dyrektorzy mają w czym przebierać. No a skoro SMS nie podaje zapotrzebowania tzn. że dyrektor dba o swoich pracowników – po co tworzyć kolejny etat, skoro moze dać nadgodziny obecnym nauczycielom? Inni dyrektorzy też tak robią i dla mnie takie działanie ma sens.

 17. [color=#000000]Byla studentka PWSZu w Raciborzu, miesykanka powiatu Kedzierzynskiego, Edyta B. okazala sie Ninfomankom!!![/color]
  [color=#000000]
  [/color]
  [color=#000000]Poznalem Edyte na uczelni, czulismy do siebie pociag seksualny… Spotzkalismy sie nawet po 3 razy dyiennie by uprawiac stosunek, nie raz zdarzylo sie to w ubikacji studenckiej! Zaczynalismy poznie nawet nagrywac prywatne filmiki pornograficzne. [/color]
  [color=#000000]Oto link do zdjecia dziewczyny, ktora naprawde lubi ostra jazde!!!! ![/color](usunieto przez moderatora)

 18. Szamowna Redakcjo, proszę zastanowić się czy ten wpis ma coś wspólnego z komentowanym artykułem. W mojej ocenie warto go tylko usunąć. Jest obrzydliwy i naruszający zasady regulaminu forum.
  I jeszcze jedno. Jeżeli ten ktoś jest studentem, to ja jestem bliźniakiem Fidela – podejrzewam, że lepiej pisałbym po „kubańsku” niż ten pretendent do wyższego wykształcenia pisze po polsku.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here