Agnieszka Miśków najlepsza w Katowicach

Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – Agnieszka Miśków, solistka zespołu wokalnego MIRAŻ zdobyła I miejsce na I Jesiennym Festiwalu Piosenki ZŁOTA POLSKA JESIEŃ o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Agnieszka wywalczyła I miejsce w III kategorii (16-20 lat). Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu było pisemne zgłoszenie uczestnictwa. Festiwal składał się z 2 etapów. Półfinał, w którym w kategorii 16 – 20 lat udział wzięło ponad 20 osób oraz Finał, do którego Jury dopuściło jedynie 6 osób. System oceniania w półfinale był punktowy i niejawny, natomiast w finale punktowy i jawny. Półfinał  i  Finał  Komisja Sędziowska oceniała w systemie punktowym  od  0  do  6 pkt. W końcowej ocenie Jury brało pod uwagę wszystkie wykonane utwory według następujących kryteriów: intonacja,  oryginalność wykonania, „pomysł” na piosenkę, dobór tekstu do osobowości i możliwości wokalnych wykonawców,  interpretacja,  aranżacja oraz ogólny wyraz artystyczny.

- reklama -

 

 

 

 

 

Agnieszce zwycięstwo przyniosły dwie piosenki „Cały świat” Ewy Bem w półfinale oraz „Słowa jak motyle” Edyty Górniak w finale. Grand Prix Festiwalu zdobyła Anna Buczkowska z Katowic.

 

Wykonawców oceniało jury w następującym składzie: Jacenty  Jędrusik – aktor,  solista  Teatru  Rozrywki w  Chorzowie, Ewa  Zug  –  kierownik  zespołu  wokalnego Teatru  Rozrywki w  Chorzowie, Ewelina  Majcherczyk  – wokalistka  Teatru  Rozrywki w Chorzowie, Adam  Bul  – muzyk,  instrumentalista  oraz Janusz  Cyzio  – muzyk, aranżer, kompozytor, Pałac Młodzieży Katowice.

 

Festiwal organizowany był przez Pałac Młodzieży w Katowicach – Pracownię Muzyczno – Choreograficzną oraz Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży w Katowicach. Festiwal odbył się w dniu 24 listopada b.r.

 

W festiwalu również udział wzięły Marzena Mika oraz Anna Herbut, także solistki Mirażu. Wychowanki do Festiwalu przygotowała Elżbieta Biskup – Dyrektor MDK w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny Miraż.

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here